3. Манчестър Юнайтед превзе Москва с лекота (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед превзе Москва с лекота (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жоро Миланов влезе в края, Марсиал и Лукаку блестят, Базел посрами Бенфика с 5:0

Манчестър Юнайтед и Базел постигнаха категорични победи в своите мачове от група А на Шампионската лига.

„Червените дяволи” разбиха ЦСКА в Москва с 4:1, докато швейцарците засрамиха вкъщи Бенфика с 5:0.

Българският халф Георги Миланов влезе като резерва в 73-ата минута, но неговият тим не можа по никакъв начин да се противопостави на своя съперник от „Олд Трафорд”.

Жозе Моуриньо заложи на схема с трима централни бранители, а в атака – на Антони Марсиал и на лятното попълнение Ромелу Лукаку.

Двамата се отблагодариха по най-добрия начин на своя треньор, тъй като до 27-ата минута му донесоха три попадения.

Още в четвъртата Марсиал сложи топката на главата на Лукаку и белгиецът я прати в мрежата.

В 19-ата пък Хенрик Мхитарян бе съборен в пеналта и Марсиал реализира отсъдената дузпа, а в 27-ата отново той асистира на Лукаку, който оформи класиката от близка дистанция.

Така дошлият от Евертън нападател реализира своя десети гол в девет мача за Манчестър Юнайтед и на практика реши срещата още преди да е изтекъл първия половин час от игровото време.

При резултат 3:0 дойде и почивката, а в началото на втората част Лукаку имаше шанс да оформи хеттрика си, но Игор Акинфеев спаси с вещина.

Руският вратар успя да отрази и мощен изстрел на Марсиал в 57-ата минута, но притичалият Мхитарян не му остави шанс при добавката, за да сложи точка на спора - 4:0.

Крайния резултат пък оформи Константин Кучаев, който се появи като резерва в 84-ата минута и се разписа в добавеното време.

След успеха Манчестър Юнайтед събра пълен актив от 6 точки, докато ЦСКА Москва остана с три в своя актив.

Толкова вече има и Базел, който разпиля вкъщи Бенфика с 5:0.

Микаел Лан даде тон за головото шоу още във втората минута, а в 20-ата Димитри Оберлин направи 2:0.

След паузата Рики ван Волфсвинкел бе точен от дузпа в 60-ата минута и само три по-късно нервите на Андре Алмейда не издържаха.

Десният бек на гостите бе изгонен с директен червен картон.

Шест минути след това Оберлин вкара второто си попадение в срещата и общо четвърто за Базел, а в 77-ата минута резервата Блас Риверос оформи разгрома.

Така Бенфика остана с нула точки след първите си два двубоя и ще приеме в следващия Манчестър Юнайтед, докато Базел гостува на ЦСКА в Москва.

По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито