3. Манчестър Юнайтед разпиля Уигън след отлично второ полувреме (видео)

Манчестър Юнайтед разпиля Уигън след отлично второ полувреме (видео)

Александър Бютнер и Ник Пауъл дебютираха с голове за „червените дяволи”, Скоулс също се разписа в своя мач номер 700 за клуба

Отборът на Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 Уигън в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се игра на „Олд Трафорд”, а и четирите попадения за домакините паднаха през второто полувреме.

Първата част не бе особено силна за „червените дяволи”, въпреки че те получиха правото да изпълнят дузпа още в 4-ата минута, която обаче бе пропусната от Хавиер Ернандес. До края на първото полувреме Юнайтед не показа всичко, на което е способен, а Уигън демонстрира добра игра, но все пак така и не отбеляза гол. През второто полувреме „червените дяволи” излязоха преобразени и вкараха цели 4 попадения, като по този начин спечелиха и трите точки.

Новите попълнения Робин ван Перси и Шинджи Кагава бяха оставени на резервната скамейка, като единствено холандецът влезе в игра през втората част. Александър Бютнер и Ник Пауъл, които също се присъединиха към Юнайтед през лятото, направиха отличен дебют с екипа на Юнайтед, като и двамата отбелязаха по едно попадение. Пол Скоулс изигра своя мач номер 700 с фланелката на „червените дяволи” и реализира едно попадение. Мачът срещу Уигън пък бе под номер 600 за Райън Гигс и под номер 400 за Рио Фърдинанд с екипа на Юнайтед.

Двубоят започна отлично за „червените дяволи”, които още в 4-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, която обаче до голяма степен не трябваше да бъде отсъждана. Дани Уелбек бе изведен зад отбраната на Уигън, а вратарят на гостите – Али Ал Хабси, понечи да пресече пътя му, но не докосна нападателя на Юнайтед, който падна на земята, а реферът посочи бялата точка. Нагърбилият се с отговорността да открие резултата Хавиер Ернандес обаче не стреля по най-добрия начин и Ал Хабси спаси изстреля му в долния ляв ъгъл.

В следващите минути Юнайтед владееше инициативата, но така и не успяваше да застраши с нещо по-опасно вратаря на Уигън. В средата на първото полувреме Иван Рамис засече с глава центриране в наказателното поле на домакините, но топката премина покрай вратата. До края на първото полувреме нямаше много вълнуващи моменти и така след 45 минути игра резултатът бе 0:0.

”Червените дяволи” излязоха напред в резултата в 51-ата минута, когато Нани центрира силно кълбото, Али Ал Хабси успя да се изпречи на пътя на топката, но не я улови и тя отиде в краката на Пол Скоулс, който без проблем я прати в мрежата на Уигън за 1:0.

Малко след като изтече час игра от началото на двубоя, Юнайтед поведе с 2:0. Александър Бютнер центрира, а Хавиер Ернандес от близко разстояние успя да се разпише, като по този начин донякъде се реваншира за пропуснатата дузпа.

Само три минути след това самия Бютнер успя да отбележи попадение, пращайки кълбото в мрежата на Али Ал Хабси от малък ъгъл. В 72-ата минута в игра на мястото на Райън Гигс се появи Ник Пауъл, а бившият играч на Крю Александра успя да се разпише 10 минути след появата си в игра, след като нанесе много красив изстрел към вратата на Уигън, а кълбото влетя неспасяемо в мрежата на гостите.

Така Юнайтед спечели трите точки и е с актив от 9, като заема 2-ото място в подреждането, но точка зад Челси. Уигън е 13-ти с 4 пункта.

Манчестър Юнайтед 4:0 Уигън
51’ 1:0 Скоулс
63’ 2:0 Ернандес
66’ 3:0 Бютнер
82’ 4:0 Пауъл

Стадион: „Олд Трафорд”

Жълти картони: Бютнер (Манчестър Юнайтед); Бойс, МакАртър (Уигън)