3. Манчестър Юнайтед с класика над Кеймбридж в преиграването (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед с класика над Кеймбридж в преиграването (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мата, Рохо и Уилсън бележат на „Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед ще играе в петия кръг на турнира за ФА къп, след като постигна очакван домакински успех в преиграването с Кеймбридж.

„Червените дяволи” победиха с класическото 3:0 представителите на Лига 2, а мачът стартира с 20 минути по-късно заради задръстване на шосе М6, което попречи на част от феновете на гостите, както и на хора от щаба им, да пристигнат навреме за срещата.

Така футболистите първоначално направиха загрявка, но после двата клуба се разбраха началото да бъде отложено с 20 минути и играчите трябваше да повторят упражнението, а феновете – да помръзнат на стадиона.

Наставникът на домакините Луис ван Гаал избра силен титулярен състав, в който личаха имената на Анхел ди Мария, Робин ван Перси, Хуан Мата и Уейн Рууни, а младият Пади Макнеър бе поставен като десен бранител в схема 4-1-2-1 и се представи отлично.

Любопитното бе, че капитанът Уейн Рууни пък бе на дясното крило, а Маруан Фелайни партнираше на Ван Перси в предни позиции. Този ход даде резултат и като цяло домакините изиграха един от най-добрите си мачове, но и съперникът не може да бъде критерий.

Въпреки това обаче още в първата минута Дейли Блинд сгреши и без да иска изведе Том Елиът сам срещу своя вратар Давид де Хеа. Нападателят на гостуте стреля и преодоля испанеца, но топката срещна гредата.

Впоследствие „червените дяволи” поеха инициативата и в 25-ата минута Фелайни свали към Мата с глава, а испанецът вкара отблизо за 1:0.

Малко по-късно Ван Перси показа класа, като елегантно сложи топката на главата на Маркос Рохо и игралият като ляв бек аржентинец реализира в 32-ата минута първия си гол за клуба, към който се присъедини към лятото.

В 43-ата минута Хуан Мата изведе Ди Мария по лявото крило и последният намери превъзходно връхлитащия Уейн Рууни, но волето на капитана не се получи. Така или иначе домакините се оттеглиха на почивка с два гола аванс, а след нея не спряха да атакуват.

Страхотен мач изигра вратарят на гостите Крис Дън. В 51-ата минута Мата изведе Ван Перси зад гърба на отбраната, холандецът овладя на гърди и стреля със завъртане, но вратарят отрази.  В 63-ата минута упражнението се повтори, като този път Ди Мария изведе Ван Перси в коридор. Нападателят пак овладя на гърди и от движение прати топката в обратния ъгъл, ала стражът на гостите отново го разочарова с отлична изява.

Малко след това младокът Джеймс Уилсън замени опитния холандец, а в 68-ата минута стражът на Кеймбридж за пореден път демонстрира класа, този път след силен удар на Ди Мария под гредата.

Не след дълго Рууни можеше да се разпише, но опитът му за технично отиграване не се получи, а точка на спора сложи резервата Уилсън. 19-годишният юноша на „червените дяволи” вкара в 73-ата минута своя четвърти гол за първия тим с плътен шут от границата на пеналта, след като бе изведен от друга резерва – Андер Ерера.

Така Манчестър Юнайтед си осигури участие в петия кръг, където ще срещне тим от Лига 1 - Престън.