3. Манчестър Юнайтед с нов пестелив успех, който остави Лестър на дъното (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед с нов пестелив успех, който остави Лестър на дъното (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вече са на пета позиция в класирането

Манчестър Юнайтед успя да постигне трета поредна победа във Висшата лига след като надви с 1:0 Лестър в последния мач от 5-ия кръг на шампионата. Единственото попадение отбеляза Санчо в средата на първата част.

Срещата започна на високо темпо. Отборът на Ерик тен Хаг опитваше да притеснява съперника с висока преса, а "лисиците" разчитаха на типичните си бързи атаки и дълги подавания към Джейми Варди. В 11-ата минута гостите стигнаха до първата по-сериозна опасност. След комбинация между Санчо и Бруно Фернадеш португалецът намери Ериксен, чийто удар мина покрай вратата. Гостите имаха леко предимство в началото и тъкмо когато Лестър започна да играе повече с топката, допусна гол.

Изритана от вратаря топка бе спечелена от Далот. Бранителят изведе Рашфорд, пред когото имаше доста пространство. Той намери Санчо и той заобиколи Дани Уорд преди да прати топката в мрежата. След попадението тимът на Тен Хаг имаше предимство. "Червените дяволи" имаха контрол върху събитията на терена и търсеха втори гол. Те стигнаха до един удар от дистанция на Ериксен и една добра ситуация, при която отново Рашфорд намери Санчо, но ударът му бе отклонен и топката не стигна до вратата.

Лестър заигра по-активно след почивката. Джеймс Мадисън пробва рефлексите на Де Хеа със страхотно изпълнение от фал, но вратарят се справи. Секунди по-късно Барнс не успя да уцели вратата с глава от добра позиция. Домакините обаче успяха да притиснат съперника и да го поставят под напрежение. Тен Хаг пусна в игра Каземиро, за да ограчини опитите на съперника да атакува.

Този ход бе успешен, тъй като в следващия период "лисиците" не успяваха да застрашат вратата на гостите. Ман Юнайтед изглеждаше стабилно в защита, а към края можеше да стигне и до втори гол. Влезлият като резерва Кристиано Роналдо отправи няколко удара в последните 10 минути на мача. Португалецът бе близо до фантастичен гол след акробатично изпълнение, но топката мина покрай вратата. Секунди по-късно той отново бе изведен на добра позиция и стреля неточно.