3. Манчестър Юнайтед с първа победа за годината (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед с първа победа за годината (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” биха Суонзи с 2:0 на своя „Олд Трафорд”

Манчестър Юнайтед постигна дебютна победа за настоящата календарна година, след като се наложи с 2:0 над Суонзи на своя „Олд Трафорд” в мач от XXI кръг на Висшата лига.

След три поредни поражения с 1:2, едно от които именно от „лебедите” преди седмица за ФА Къп, домакините бяха изправени пред угрозата да запишат четвърта поредна загуба за първи път от 53 години насам.

Това обаче не се случи и те успяха да вземат пълния комплект от точки, въпреки липсата на двамата си титулярни нападатели в лицето на Уейн Рууни и Робин ван Перси. Водещите реализатори на тима са с травми, като английският национал бе пратен на почивка и най-вероятно ще е на линия за гостуването на Челси следващия кръг, а холандецът се завърна от родината си и изгледа срещата със Суонзи на живо от ложата на „Олд Трафорд”.

„Червените дяволи” започнаха по-силно мача и още в 10-ата минута изстрел на младия Аднан Янузай от пряк-свободен удар разтърси напречната греда на гостите.

Суонзи отговори пет минути по-късно, когато Уейн Раутлидж бе изведен на добра позиция, но не пое добре топката и сам си затвори ъгъла, а това даде възможност на домакините да се подредят в отбрана и да предотвратят опасността.

Минута по-късно Хосе Каняс се контузи и бе заменен принудително от Чико Флорес, а след това темпото на игра спадна и двубоят се водеше предимно в централната част на терена.

В 28-ата минута Патрис Евра опита удар по диагонала, който обаче не затрудни вратаря на гостите, а първото 100-процентово положение в срещата се откри пред Даниел Уелбек.

Нападателят на английските шампиони бе изведен от Рафаел сам срещу вратаря на точката за изпълнение на дузпа след страхотна контраатака, но шутът му в 36-ата минута мина на сантиметри от страничната греда.

Малко по-далеч от целта бе изстрелът на Джонджо Шелви малко по-късно, но с това се изчерпаха интересните ситуации преди почивката.

Две минути след нея пък Манчестър Юнайтед поведе в резултата, след като Янузай центрира отляво, Кагава стреля с глава, а след намесата на вратаря топката попадна у Антонио Валенсия и той я прати в мрежата за 1:0.

В 52-ата минута „червените дяволи” можеха да удвоят преднината си след една добра контраатака, но Шинджи Кагава реши да я завършва сам, вместо да подаде на Дани Уелбек, и стреля в аут.

Силната игра на Манчестър Юнайтед през второто полувреме бе възнаградена за втори път в 59-ата минута, когато Янузай отне топката в централната част и подаде към Евра. Френският краен бранител пък отправи прострелен пас към наказателното поле, където Дани Уелбек с технично отиграване реализира за 2:0.

В 65-ата минута изигралият силен двубой Шинджи Кагава намери непокрит пред вратарското поле Крис Смолинг, но бранителят направи по-трудното и прати топката от непосредствена близост над вратата.

Четвърт час преди края на срещата Янузай подаде отлично към Рафаел,а бразилецът пробяга голяма дистанция и изведе Кагава сам срещу вратаря. Японецът преодоля вратаря на гостите, но стреля много леко и топката бе избита от голлинията от Лион Бритън.

Така Манчестър Юнайтед се поздрави с победа и събра 37 точки, като все още изостава на 4 от четвъртия в таблицата тим на Евертън. Суонзи остана на 13-ата позиция в класирането с 21 точки след също толкова изиграни срещи.

Барселона иска да задържи Левандовски още един сезон

Полският нападател ще е основният стрелец на тима и догодина

Кирил Десподов отнесе глоба от ПАОК

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона