3. Манчестър Юнайтед съсипа Арсенал - 8:2 (видео)

Манчестър Юнайтед съсипа Арсенал - 8:2 (видео)

Червените дяволи постигнаха историческа победа над топчиите

Отборът на Манчестър Юнайтед тотално се подигра със смешния Арсенал, побеждавайки противника си с разгромното 8:2. Уейн Рууни заби хеттрик за домакините, а другите голове вкараха Уелбек, Йънг(на 2 пъти), Нани и Парк. За Арсенал се разписаха Уолкот и Ван Перси, а холандецът пропусна и дузпа при резултат 1:0 за "червените дяволи".

Първото полувреме се отличи с непрестанни атаки и голови положения и определено предложи много емоции на феновете. Началото на мача бе силно за „червените дяволи” и още във 2-ата минута Клевърли можеше да вкара, но ударът му мина встрани от вратата пазена от Шчесни. Малко след това и Уелбек не успя да се разпише за домакините. В 9-ата минута Рууни падна в наказателното поле на Арсенал, но съдията Хауърд Уеб не отсъди дузпа.

В 22-ата минута логичното се случи, когато Дани Уелбек се възползва от груба грешка в центъра на защитата на Арсенал и откри с глава за Ман Юнайтед – 1:0.

Окрилени от попадението домакините продължиха да нападат настървено в търсене на втори гол, но удар на Смолинг бе неточен. В 26-ата минута Джони Еванс фаулира Тио Уолкът в наказателното поле на „червените дяволи” и бе отсъдена дузпа за Арсенал. Давид Де Хеа обаче отрази удара на Ван Перси и остави резултата непроменен.

2 минути по-късно това вече бе наказано – феноменално изпълнение на Ашли Йънг от около 22 метра се оплете неспасяемо в мрежата на Шчесни за 2:0 в полза на Манчестър Юнайтед.

В 30-ата минута Де Хеа отново трябваше да се намесва и го направи по отличен начин спасявайки последователно удари на Аршавин и Уолкот. В следващата атака Рууни центрира към Уелбек, но ударът с глава на младия англичанин излезе в аут. За съжаление Уелбек разтегна сухожилие и се наложи да бъде заменен от Хавиер Ернандес.

Мачът на практика свърши в 41-ата минута, когато изключително прецизен удар от фаул на Рууни не остави шансове на Шчесни – 3:0.

В даденото от съдията продължение обаче у Арсенал се прокрадна някаква надежда за обрат, след като Уолкот успя да се разпише намалявайки резултата. При резултат 3:1 за Манчестър Юнайтед завърши и първото полувреме.

Второто полувреме започна така, както завърши и първото. Силен удар на Йънг бе избит от Шчесни. Скоро след това и на Де Хеа му се наложи да се намесва, спасявайки хубав удар на грешника за Арсенал до този момент Робин Ван Перси. В 55-ата минута добър рейд на Аршавин завърши с удар, който мина близо до вратата на Де Хеа. Поредното чисто голово положение в този страхотен двубой бе пропуснато от Клевърли, чийто удар попадна в ръцете на Шчесни. Канонадата от удари към полския вратар бе продължена и от Ашли Йънг, но Шчесни отново спаси.

В 63-ата минута отново Рууни и отново от пряк свободен удар резултатът стана 4:1 за „червените” дяволи”.

3 минути след това и Нани се разписа във вратата на Арсенал. Португалецът се възползва от елегантен пас на Рууни и 5:1.

Отличните минути на англичанина продължиха и той уцели гредата след техничен удар. В 70-ата минута и влезлият като резерва Парк се подигра със смешната защита на Арсенал и направи резултата 6:1.

Поне в 74-ата минута Ван Перси отбеляза гол за Арсенал след колективно неразбирателство в отбраната на Ман Юнайтед.

Малко след това Карл Дженкинсън от „артилеристите” бе изгонен за нарушение срещу Ернандес.

В 82-ата минута бе отсъдена втора дузпа в мача, но този път тя бе в полза на Юнайтед и Рууни оформи своя хеттрик- 7:2.

В добавеното време Ашли Йънг направи катастрофата на Арсенал пълна, забивайки поредното попадение за тима си след страхотен гол, подобен на неговия първи в двубоя.

Това бе и краят на този исторически двубой, който за съжаление българинът Димитър Бербатов отново изгледа от пейката.