3. Манчестър Юнайтед се класира с разгром за 1/4-финалите (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се класира с разгром за 1/4-финалите (ВИДЕО)

Чичарито вкара два гола, а Фил Джоунс и Фабио добави един за 4:0 над Норич

Манчестър Юнайтед се класира безпроблемно за ¼-финалите на турнира за Купата на лигата в Англия, след като надви с класическото 3:0 гостуващия Норич и така записа шести последователен мач без загуба във всички надпревари.

Наставникът на „червените дяволи” Дейвид Мойс даде шанс за изява на някои футболисти, получаващи по-рядко възможност да играят във Висшата лига и именно един от тях – Хавиер Ернандес, се превърна в един от героите на вечерта.

Мексиканецът даде преднина на домакините в 20-ата минута с точно изпълнена дузпа заради нарушение срещу другия представил се фантастично играч на домакините, Аднан Янузай, в наказателното поле на „канарчетата”.

При този резултат дойде и почивката.

След нея гостите се опитаха да погледнат по-смело към вратата на Юнайтед, охранявана от датчанина Андре Линдегор, но бяха наказани за втори път от Чичарито.

В 54-ата минута Алекс Бютнер центрира към „Грахчето” и макар първият удар на нападателя да бе спасен от стража на Норич, при втория Марк Бън нямаше шанс – 2:0.

Класическия резултат бе оформен три минути преди края на редовните 90 от игралия като вътрешен халф Фил Джоунс, който се възползва от добро отиграване на Ернандес и вкара от воле за 3:0.

В даденото от рефера 11-минутно продължение заради травма на Роберт Снодграс от състава на гостите, в игра се появи и бразилецът Фабио да Силва, заменил Янузай в 93-ата минута и разписал се две по-късно за крайното 4:0.