3. Манчестър Юнайтед тресна европейския шампион Барселона с 3:1 (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед тресна европейския шампион Барселона с 3:1 (ВИДЕО)

Рууни, Лингард и Янузай вкараха за "Червените дяволи", които трупат победа след победа в летните контроли

Манчестър Юнайтед записа престижна победа с 3:1 над европейския шампион Барселона в контролен мач от турнира International Champions Cup на стадиона в Санта Клара, Калифорния. Рууни, Лингард и Янузай се разписаха за тима на Луис ван Гаал, а Рафиня вкара зрелищен гол с воле от въздуха, който се оказа само почетен.

Така Манчестър Юнайтед победи Барселона за трети път в контрола на американска земя и постигна трети пореден успех след тези над Клуб Америка и Сан Хосе.

Барса е на турнето в САЩ без Неймар и Меси, докато Ван Гаал заложи от първата минута на спрягания цяло лято за трансфер в Реал Мадрид Давид де Хеа.

Луис Суарес обаче бе на терена и още в третата минута завъртя над стената от пряк свободен удар и нацели гредата на слисания Де Хеа. Испанецът обаче бе на висота в 5-ата и спаси един на един срещу Серхи Роберто, който бе изведен от Суарес.

Манчестър Юнайтед не губи време и поведе в 8-ата минута, когато защитата на каталунците позволи на Уейн Рууни да се извиси след корнер на Ашли Йънг и с глава да забие в мрежата за 1:0.

Рууни заобиколи Тер Щеген с топка в крака в 25-ата минута, но си затвори ъгъла и немският страж изби в корнер опита му за центриране. Почти веднага Ашли Йънг се втурна в контра и накара Тер Щеген да спасява.

Преди почивката Суарес нацели и лявата греда след мощен удар извън наказателното поле, а после Де Хеа спаси негов удар.

Суарес най-накрая вкара в мрежата след чудесен пас с петичка на Педро, но това попадение бе отменено заради тънка засада.

В 63-ата минута Ван Гаал смени целия си отбор и пусна изцяло нови 11. Това обаче не даде предимство на еврошампиона, а напротив –

Юнайтед бързо вкара втори гол. Защитникът Тайлър Блекет се оказа асистент и от фланга извади в наказателното поле за Джеси Лингард, който не бе пазен на втора греда и се разписа без проблеми – 2:0. Аднан Янузай изпусна отлична възможност за трети гол и би покрай лявата греда.

Барселона удари трета греда в 72-ата минута след изстрел с глава на резервата Мунир Ел Хадади.

Отборът на Луис Енрике все пак стигна до почетен гол и то много красив. Рафиня посрещна с воле от въздуха меко центриране на Серхи Роберто и красиво намери долния ляв ъгъл – 2:1.

В добавеното време Джеси Лингард подаде на Янузай, който остави Бартра на земята с рязко обръщане в наказателното поле и сложи точка на спора – 3:1.

Следващата контрола на Барселона е в нощта на вторник срещу сряда, когато се изправя срещу Челси от 03:00 часа българско време. Юнайтед пък ще мери сили с ПСЖ в нощта на сряда срещу четвъртък от 04:00 часа.

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм