3. Манчестър Юнайтед влезе в тройката с пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед влезе в тройката с пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ван Перси блесна с два гола за труден успех в Саутхемптън, Смолинг се контузи в мач с изобилие от грешки

Манчестър Юнайтед постигна пети последователен успех, след като надви с 2:1 като гост Саутхемптън в последния двубой от XV кръг на английската Висша лига.

Мачът ще остане в историята, тъй като за първи път край тъчлинията на среща от английската Висша лига бяха застанали двама треньори от Холандия. Луис ван Гаал заложи на младия Пади Макнеър в защита и на схема с трима централни бранители.

Срещата на „Сейнт Мерис” стартира отлично за гостите, защото те получиха ранен коледен подарък.

В 12-ата минута капитанът на „светците” Жозе Фонте се опита да върне към своя вратар, но Робин ван Перси пресече подаването и прати топката в мрежата между краката на Фрейзър Фостър – 1:0.

Скоро след това обаче дойде и поредната лоша новина в кадрови план за „червените дяволи”, тъй като в 18-ата минута травма получи пореден техен бранител, а именно играещият силно през този сезон Крис Смолинг.

На негово място се появи възстановения наскоро Джони Еванс, а паралелно с това грешките и в двата отбора зачестиха. При една такава Маруан Фелайни загуби лековато топката в средата на терена в 31-ата минута. Последва контраатака, която бе завършена с мощен удар от Грациано Пеле, вкарал седмия си гол във Висшата лига през сезона – 1:1.

След това грешките в Юнайтед продължиха и Ван Гаал реши да извади от игра Пади Макнеър за сметка на Андер Ерера, като мястото на младока в отбрана бе заето от опитния Макъл Карик.

Въпреки това обаче домакините продължаваха да стоят по-добре на терена и след почивката. В 53-ата минута Де Хеа спаси инстинктивно удар отблизо на Шейн Лонг, а после стори това и след изстрел на Грациано Пеле.

Ключовият момент в срещата дойде в 71-ата минута, когато миг гениалност на Робин ван Перси реши всичко. Уейн Рууни центрира от статично положение към далечната греда, а холандецът от въздуха успя някак си да насочи топката за втори път между краката на Фостър.

Така нападателят вкара изключително красиво попадение с едва втория точен удар на своя тим в срещата, а по този начин стана едва десетият футболист, успял да достигне до кота от 140 попадения във Висшата лига.

До края домакините се опитаха да отговорят, но това не им се отдаде и така те понесоха трето поред поражение, което ги извади от топ 4. Там обаче се завърна Манчестър Юнайтед с 28 точки в актива си, като вече има с две повече от „светците” и с една от четвъртия в таблицата Уест Хем.