3. Манчестър Юнайтед взе реванш от Лийдс - 3:0 (видео)

Манчестър Юнайтед взе реванш от Лийдс - 3:0 (видео)

Бербатов с цял мач и добра игра, в края дори като централен защитник, Оуен и Гигс звездите на вечерта

Манчестър Юнайтед взе реванш от Лийдс за загубата преди 18 месеца в третия кръг на ФА Къп и без никакви проблеми достигна победата на традиционно негостоприемния стадион „Елън Роуд“ с 3:0, на същия етап, но този път в турнира „Карлинг Къп“.

Димитър Бербатов игра цял мач за „червените дяволи“ и за първи път от началото на сезона започна срещата сред стартовите 11, но отново не можа да отбележи. Българинът игра разнообразно и се движеше из целия терен, но звездата на вечерта се казваше Майкъл Оуен, който наниза два гола, а вездесъщия Гигс добави един.

Дебют в официален мач за Манчестър Юнайтед пък направи централният защитник Езекийл Фрайърс, който се справи със задачите си. Общо в тима на Юнайтед бяха направени точно 11 промени в сравнение със състава, започнал срещу Челси през уикенда.

Срещата започна повече от добре за Юнайтед, който се стреми към спечелването на пети трофей „Карлинг Къп“. В 15-ата минута Бербатов комбинира с Парк пред наказателното поле. Кореецът даде къс пас към Оуен, който финтира защитник и въпреки че лошо уцели топката, успя да я прокара между краката му и да изненада вратаря, насочвайки я точно в долния десен ъгъл – 1:0.

Втория гол се получи отново от добра комбинация. Атаката започна в началото от Берба, на който не липсваше самочувствие след дългия му престой на резервната скамейка, топката стигна до Диуф който центрира по земя отдясно към Оуен, а той успокои кълбото и с красив удар от границата на пеналта направи 2:0 с удар под сглобката на вратата.

В самия край на първата част падна и третият гол. Негов автор бе неостаряващият Райън Гигс, който отново показа невероятните си качества. Уелсецът получи топката близо до флагчето за изпълнение на корнер, с едно залъгващо движение прокара топката между краката на защитник и след като навлезе остро в наказателното поле, стреля с външен фалц, а топката получи отклонение от траекторията си и влетя в мрежата на Лонегран. Въпреки рикошета и щастливото развитие на удара обаче, самата атака на Гигс бе изключителна.

През втората част оборотите логично паднаха.  В 55-ата минута Димитър Бербатов се възползва от грешно отиграване на защитник на Лийдс и след като открадна топката, напредна и продължи към тичащия успоредно Оуен, който се засуети и вместо да потърси останалия сам българин, реши да търси красиво изпълнение, което се оказа и грешното решение.

До края на мача „червените дяволи“ продължиха да владеят топката и съответно събитията на терена, а Бербатов игра на ниво до последните минути и въпреки липсата на гол, се движеше из целия терен, постоянно сменяше позицията си и даде няколко от своите изключително интелигентни пасове, неприсъщи за огромна част от нападателите.

В последните десетина минути българинът дори бе преквалифициран като централен защитник, тъй като дебютантът Езекиел Фрайърс, който игра в центъра на отбраната заедно с Майкъл Карик, получи травма, а сър Алекс Фъргюсън вече бе използвал правото си на три смени,

Затова шотландецът реши именно Берба да заиграе до Карик в центъра на защитата, но "червените дяволи не допуснаха гол и така срещата завърши с класически резултат.

Жребият за четвъртия кръг на турнира е на 24 септември, а мачовете ще се изиграят на 24 октомври, като ще важи правилото за продължения и дузпи.

СТАТИСТИКА:

Ман Юнайтед състав: Амос, Валенсия, Карик, Фрайърс, Фабио; Гигс (46' Погба), Парк; Диуф (70' Уелбек), Македа (78' Коул), Бербатов, Оуен;