3. Манчестър Юнайтед загуби като гост на Уест Бромич за първи път в ерата на Висшата лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ранен червен картон на Хуан Мата промени мача, а Рондон вкара победния гол през втората част срещу безличния Юнайтед

За първи път в ерата на Висшата лига Манчестър Юнайтед загуби като гост на Уест Бромич след 0:1 при визитата на „Дъ Хоутърнс” в последната среща от 29-ия кръг. Най-важният момент в мача се оказа червеният картон на Хуан Мата в 26-ата минута след две бързи необмислени нарушения на испанеца. Победният гол бе дело на Саломон Рондон точно в средата на втората част. Така Юнайтед загуби рекорда за най-голяма доминация като гост на чужд терен в английския елит, а Мата бе изгонен за първи път в кариерата си на Острова. Червеният картон бе първи и за играч на Юнайтед въобще през сезона в първенството.

Дармиан, Смолинг и Карик се върнаха сред титулярите на Юнайтед след травми, а Тони Пюлис пусна същите 11, които направиха 2:2 на терена на Лестър през седмицата.

Отборът на Ван Гаал традиционно притежаваше повече топката в началото, а Крис Смолинг по впечатляващ начин спря и малкото добри атаки на „дроздовете”.

Хуан Мата си изкара глупав жълт картон като протегна крак пред топката при изпълнение на безобиден фаул пред наказателното на Уест Бромич в 23-ата минута. Само три минути по-късно Мата направи още една глупост и влезе ненужно грубо в краката на съперник, което му донесе втори жълт картон и гостите останаха рано с 10 човека.

Крейг Доусън беше близо до сензационен гол веднага след това, но падащият му лист от дистанция мина на сантиметри от гредата зад слисания Де Хеа, който беше прехвърлен.

Червеният картон на Мата обърна руслото на мача и Уест Бром изцяло пое контрола върху топката, но без да създаде чисто голово положение до почивката.

Юнайтед имаше претенции за дузпа в 54-ата минута, когато центриране на Рохо срещна ръката на Гарднър, но тя бе до тялото и съдията замълча.

В 66-ата минута резервата Себастиен Поконьоли бе оставен с огромно пространство по левия фланг и центрира остро централно пред вратата, където венецуелският нападател Рондон имаше достатъчно време да овладее и да мушне с левия крак в долния десен ъгъл – 1:0.

С човек по-малко 20-кратният шампион на Англия не стигна до нито едно добро положение за изравняване и загуби за осми път през сезона в Премиършип.

Юнайтед остана шести с 47 точки и ще продължи да преследва петия Уест Хем (49) и Манчестър Сити (50), срещу когото играе голямо градско дерби в следващия кръг. Уест Бромич има 39 точки на 11-а позиция и сякаш почти си е осигурил оцеляването и на теория.