3. Манчестър Юнайтед завърши сезона във Висшата лига с лесна, но недостатъчна победа над Борнемут (ВИДЕО+СНИМКИ)

Червените дяволи победиха "черешките" пред полупразния "Олд Трафорд"

Отборът на  Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 3:1 над Борнемут в отложен мач от последния 38-и кръг на Висшата лига. Припомняме, че през уикенда поради съмнителен пакет на "Олд Трафорд", оказал се фалшива тревога, срещата бе отложена. А днес тя бе много слабо посетена. Това все пак не попречи на Юнайтед да победи.

Това обаче не помогна на "червените дяволи" да влязат в топ 4 и така окончателно се простиха с участие в Шампионската лига през следващата кампания.

Момчетата на Луис Ван Гаал трябваше да победят с 19:0, за да се класират за участие в най-комерсиалния клубен турнир. Това не се случи и така Юнайтед завърши кампанията в Премиър Лийг на пето място в класирането. В събота те играят финал за ФА Къп срещу Кристъл Палас.

Срещата бе знакова за Уейн Рууни, който ще запомни този двубой, тъй като отбеляза своя стотен гол на "Олд Трафорд", с който стана първият играч с трицифрен брой попадения в "Театъра на мечтите" в историята на Висшата лига. Де Хеа също бе близо до индивидулано признание днес, но автоголът на Крис Смолинг в края му попречи да грабне приза за най-голям брой сухи мрежи.

Иначе срещата започна на бавни обороти. Липсваха чистите голови положения и се водеше повече битка в средата на терена.

В 43-ата минута все пак "червените дяволи" стигнаха до гол с първата си добра атака. Марсиал напредна отляво и центрира по земя, Маркъс Рашфорд пропусна топката за Рууни, който я засече във вратата за 1:0 и вкара рекордното си попадение под номер 100 на "Олд Трафорд".

В началото на втората част Борнемут започна по-добре и в 48-ата минута след опасен изстрел на Дани Уилсън като по чудо "черешките" не се върнаха в резултата.

В 74-ата минута Валенсия получи центриране в наказателното поле и с глава свали за Рашфод, който веднага отправи удар и бе точен за 2:0. Крайното 3:0 пък оформи Йънг в 87-ата минута. Той бе изведен зад защитата с перфектен пас от Уейн Рууни, овладя и мушна кълбото под плонжа на вратаря.

В добавеното време на мача Борнемут успя да стигне до почетен гол. Това всъщност бе автогол на Крис Смолинг след едно разбъркване в пеналта. Това попадение е историческо за гостите, тъй като е първо на тяхната сметка на "Олд Трафорд". То също така бе доста неприятно за Давид де Хеа, който ще остане на второто място в класирането за най-много "чисти мрежи" след Петер Чех.