3. Манчини: Реферът подмина дузпа в наша полза, червеният картон промени всичко

Манчини: Реферът подмина дузпа в наша полза, червеният картон промени всичко

"Трябваше да водим с 2-3 гола до почивката"

Роберто Манчини нападна рефера Марк Клатенбърг след първото за водения от него тим на Манчестър Сити поражение през сезона във Висшата лига, понесено с 1:2 при визитата на Челси.

Италианският специалист обяви, че през първото полувреме момчетата му са били „пълни господари” на „Стамфорд Бридж” и е трябвало да водят с повече от 1:0, но червеният картон на Гаел Клиши през втората част е обърнал развоя на мача.

Манчини подчерта, че преди паузата главният арбитър е пропуснал да отсъди дузпа в полза на „гражданите” за нарушение на Босингва срещу Давид Силва в наказателното поле на лондончани.

„Не знам дали някой друг отбор е идвал тук и е доминирал през първото полувреме по начина, по който го направихме ние”, заяви бившият наставник на Интер.

„Трябваше да водим с 2-3 гола до почивката, а освен това съдията подмина дузпа в наша полза. Той бе близо до ситуацията и я видя, но не отсъди наказателен удар, но бе много уверен, когато посочи бялата точка в полза на Челси през второто полувреме. Не съм съгласен с него.

След червения картон нещата станаха трудни за нас и съперникът пое инициативата, макар да избягваше да прави това, когато на терена бяха 11 срещу 11.

Всичко това обаче е в миналото и сега трябва да мислим за следващия си мач (срещу Арсенал). Надявам се да запишем нова серия от 14 мача без загуба, защото декември и януари ще бъдат изключително важни”, допълни мениджърът на Ман Сити.