3. Манолев и ПСВ надделяха драматично над Аякс в дербито на Холандия – 4:3

Манолев и ПСВ надделяха драматично над Аякс в дербито на Холандия – 4:3

Срещата на „Филипс Стейдиъм” премина през редица обрати и в крайна сметка завърши с победа за домакините. Българският национал игра на много добро ниво цял мач за ПСВ и даде асистенцията за 4-ия и решаващ гол, дело на Бакал.

Отборът на ПСВ Айндховен постигна изключително драматичен успех с 4:3 над Аякс в най-голямото дерби на холандския футбол. Срещата на „Филипс Стейдиъм” премина през редица обрати и в крайна сметка завърши с победа за домакините. Българският национал Станислав Манолев игра на много добро ниво цял мач за ПСВ и даде асистенцията за 4-ия и решаващ гол, дело на Бакал.

Аякс поведе в резултата още във втората минута, когато капитанът на тима Луис Суарес се възползва от грешка в отбраната на домакините. В 38-ата минута ПСВ изравни, след като Джуджак вкара страхотен гол от пряк свободен удар от колко 30 метра. Само 2 минути по-късно Суарес вкара втория си гол в мача, след като се освободи от отбраната на ПСВ и отблизо даде преднина от 2:1 за Аякс на почивката.

През втората част обаче домакините набързо успяха да обърнат резултата. Първо Бакал се разписа отблизо, а малко по-късно Джуджак вкара втори феноменален гол от пряк свободен удар от много малък ъгъл, с което взриви „Филипс Стейдиъм” и направи резултата 3:2. Аякс обачер не се предаде и в 58-ата минута Урби Емануелсон изравни отново с хубав удар с левия крак от дъгата. Победното попадение падна в 75-ата минута, когато Манолев центрира добре от дясно, Бакал овладя добре и отблизо прониза Стекеленбург за крайното 4:3.

До края на срещата и двата отбора можеха да стигнат до още голове, но Суарес нацели гредата, а удари на Джуджак и Лазович бяха спасени от стража на гостите. Така ПСВ и Станислав Манолев записаха първата си победа за новия сезон в холандската Ередивизи и се изкачи на 6-о място с актив от 5 точки. Аякс пък е трети с точка повече.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1