3. Мануел Нойер няма гарантирано титулярно място в националния отбор

Мануел Нойер няма гарантирано титулярно място в националния отбор

Вратарят на националния отбор на Германия по футбол Мануел Нойер няма никаква гаранция, че ще бъде №1 след възстановяването си от контузия. Това обяви селекционерът на тима Ханзи Флик пред списание "Кикер", цитиран от БТА.

"Пожелавам си на мен, както и на цяла футболна Германия, Мануел Нойер да се завърне такъв, какъвто го познаваме всички", каза треньорът в интервюто.

"Що се отнася до отбора, трябва да се каже, че Марк-Андре тер Щеген е безупречен в Барселона, с нас също направи добри неща", добави Флик, като постави под голяма въпросителна кой е първия избор за вратар.

Вратарят на Байерн Мюнхен Нойер контузи тежко дясното си коляно, като получи фрактура на ски в началото на декември. 37-годишният футболист се надяваше да бъде напълно възстановен за старта на подготовката на баварския клуб в средата на юли, но той все още тренира отделно и не беше част от състава за турнето в Азия.

Германският отбор е в криза от отпадането си още в първия кръг на Световното първенство в Катар в края на 2022 година. Страната е домакин на Европейското първенство през 2024 година, като спечели квота за участие и 15 месеца играе само приятелски мачове.

През март и юни Маншафта спечели само една победа срещу скромния отбор на Перу (2:0), измъкна равенство в последната минута срещу Украйна (3:3) и допусна загуби от Белгия (2:3), Колумбия (0:2) и Полша (0:1).

"Като домакин не можем просто да кажем: "Искаме да излезем от групите". Нямам желание да губя мачове, искам само да печеля", каза още Флик.

Отборът на Германия ще изиграе два приятелски мача през септември - срещу Япония (9 септември във Волфсбург) и срещу Франция (12 септември в Дортмунд).