3. Мъри взе точка от Олимпиакос, ще изпълни коректно договора си с Астана (ВИДЕО)

Мъри взе точка от Олимпиакос, ще изпълни коректно договора си с Астана (ВИДЕО)

Клубът от Казахстан обаче остава последен в група "В" на Лига Европа

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана спечели втора точка в групите на Лига Европа след 1:1 срещу лидера Олимпиакос, но намали до минимум шансовете си за футбол през пролетта. Гръцкият гранд беше разбил казахския състав с 4:1 преди две седмици, а сега гостуваше и се задоволи с равенство, което със сигурност ще ги остави поне втори след 4-ия кръг на група „В”.

Астана поведе в 8-ата минута. Твумаси проби отдясно и пусна във вратарското поле, където непокритият Джордже Деспотович само отклони в мрежата.

Олимпиакос изравни в 29-ата минута, когато Себа беше забравен при центриране отдясно на Георгиос Мантатис и прониза мрежата на Астана с глава.

Гостите можеха да осъществят пълен обрат след лошо изчистена топка пет минути преди края, но Андре Мартинс улучи напречната греда.

Така, Олимпиакос води със 7 точки, следван от АПОЕЛ Никозия на Живко Миланов с 6 /-1 мач/, Йънг Бойс с 4 /-1/ и Астана с 2 точки.

От 20 ч АПОЕЛ приема Йънг Бойс.

По-рано Станимир Стоилов обяви пред „Дарик”, че ще изпълни коректно договора си с Астана, който е за още една година.

Миналата седмица Мъри стана за трети път шампион на Казахстан с тима на Астана.

УЕФА Лига Европа 16/17, Група B

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Олимпиакос 4 2 1 1 3 7
2 Апоел Никозия 3 2 0 1 0 6
3 Йънг Бойс 3 1 1 1 1 4
4 ФК Астана 4 0 2 2 -4 2

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи