3. Марио Гомес сам размаза лидера Волфсбург

Марио Гомес сам размаза лидера Волфсбург

Отборът на Щутгарт записа ценна и престижна победа с убедителното 4:1 над лидера Волфсбург в дерби срещата от 31-ия кръг на немската първа Бундеслига. В герой за швабите се превърна немският национал Марио Гомес, който реализира и 4-те попадения във вратата на „вълците”. Обявеното напускане на Феликс Магат пък се отрази върху играта на гостите и те не приличаха по нищо на отбора, който газеше по немските терени в последните мачове.

Срещата започна по перфектен начин за домакините, които успяха да открият резултата още в първата минута. Гомес засече с глава центриране на Трасш и отблизо промуши топката зад Беналио. В 20-ата минута отново Гомес бе точен за 2:0, след като Какау му подаде топката на празна врата. Едва тогава отборът на Волфсбург започна да поглежда към вратата на домакините. В 37-ата минута Един Дзеко се възползва от груба грешка в отбраната на Щутгарт и на празна врата вкара дежурното си попадение – 2:1.

През второто полувреме Волфсбург заигра далеч по-добре, но Графите, Дзеко и Мисимович се скъсаха да изпускат. Така се стигна до 63-ата минута, когато Марио Гомес бе изведен на добра позиция и с хубав удар с левия крак оформи своя хеттрик за 3:1. При този резултат „вълците” взеха изцяло инициативата в мача, но пропуските пред вратата на Леман продължиха. Щутгарт пък заигра на контраатаки и при една от тях в 77-ата минута Гомес получи топката на празна врата и отблизо вкара четвъртия си гол в мача, с което оформи и крайния резултат.

Така с тази победа Щутгарт се изкачи на трето място с актив от 58 точки, на 2 зад втория Байерн и също на толкова от лидера Волфсбург.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1