3. Мартин Петров и Болтън се скъсаха да изпускат и загубиха с 0:2 от летящия Нюкасъл (видео)

Евертън разби Съндърланд с 4:0 у дома

Евертън победи Съндърланд с 4:0 у дома, а също на свой терен Нюкасъл продължи да мечтае за топ 4 след успех с 2:0 в двубои от 33-ия кръг на Висшата лига на Англия.

На „Спортс Дайрект Арена” Болтън изпусна куп голови положения срещу Нюкасъл и плати скъпо. „Свраките” спечелиха с 2:0, но трите точки дойдоха много трудно.

Мартин Петров изигра цял мач за Болтън, но не можа да помогне на своите да измъкнат нещо в Североизточна Англия.

Крилото от Враца почна силно мача и се представяше добре по левия фланг. Той опита 2-3 остри центрирания в типичния си стил, а в 30-ата минута пробва и шут, ала Тим Крул спаси.

Болтън не се възползва от създадените положения през целия мач и бе наказан. В 73-ата минута Кабай пусна за Хатем Бен Арфа, който откри резултата за Нюкасъл с удар в долния ляв ъгъл на Адам Богдан – 1:0.

Мартин Петров можеше да изравни в 80-ата минута, но силният му удар мина насантиметри покрай дясната греда на домакините.

При следващата си атака „свраките” решиха мача. Резервата Шола Амеоби намери Папис Демба Сисе в наказателното поле и дошлият от Фрайбург сенегалец прониза мрежата за крайното 2:0.

Болтън е 16-ти с 29 точки, на една над опасната зона. Нюкасъл е пети с 59 и ще се бори за топ 4 с великолепния сезон, който прави.

На „Гудисън парк” „карамелите” не оставиха шанс на възродения тим на Мартин О’Нийл. През първата част „черните котки” удържаха напористите играчи на Дейвид Мойс, но Евертън се развихри през втората част.

Леон Озман стреля силно от границата на наказателното поле в 53-ата минута, Симон Миноле спаси добре, но Магай Гай вкара при добавката за 1:0.

Четвърт час преди края само за две минути Евертън вкара нови два красиви гола близнаци. Първо Стивън Пиенаа завъртя страхотно в далечния горен ъгъл на мрежата за 2:0, а секунди по-късно Леон Озман показа, че умее същото и с копие на гола на Пиенаар направи преднината класическа – 3:0.

Виктор Аничебе довърши „черните котки” с четвърти гол в 81-ата минута и оформи разгрома за „карамелите” за радост на синята част на Ливърпул.

Евертън заема седма позиция с 47 точки, на 4 пред големия градски съперник Ливърпул. Съндърланд е 10-ти с 42 и спокойно чака края на сезона.