3. Мартин Петров вдъхна живот на Болтън за 3:2 срещу Уулвс (видео)

Мартин Петров вдъхна живот на Болтън за 3:2 срещу Уулвс (видео)

Крилото от Враца вкара дузпа и подкрепи Стилиян с фланелка с надпис "Бъди силен, Стан!"

Българският полузащитник Мартин Петров върна своя Болтън на правия път в битката за оцеляване. “Свинските крачета” обърнаха „вълците” на „Молиню” и взеха трите точки след 3:2 в своя полза.

След нулева първа част втората остави зашеметени феновете на стадиона. Дейвид Уедър изпусна чисто голово положение за Болтън в началото на втората част и наказанието дойде скоро.

Майкъл Кайтли не остави шанс на Адам Богдан със страхотен удар в 53-ата минута за 1:0.

10 минути по-късно Мартин Петров помогна за отнемането на една топка пред наказателното поле на Уулвс, Марк Дейвис влезе в полето, където Роджър Джонсън посегна, а съдията Джонатан Мос отсъди много спорна дузпа.

Зад топката застана Мартин Петров, който не сбърка и от бялата точка направи 1:1. След попадението крилото от Враца показа под екипа си бяла фланелка с надпис „Бъди силен, Стан!” (Be Strong Stan), с което показа своята подкрепа към капитана на Астън Вила Стилиян Петров в борбата му с левкемията.

След този гол гостите заиграха по коренно различен начин. Давид Н’Гог удари гредата, но Микел Алонсо поправи грешката в 80-ата минута, когато изведе Болтън напред с отличен удар за 1:2.

Кевин Девйвис окончателно закопа опашкарите от „Молиню” с нов гол за 1:3 в 84-ата минута.

Лидерът на „вълците” Мат Джарвис върна едно попадение за 2:3 в 88-ата минута, но това не стигна дори за точка и Уулвс загуби мача.

Болтън се качи до 16-то място с 29 точки, а Уулвс остана последен с 22.

Уигън взе жизненоважни 3 точки след 2:0 у дома над Стоук Сити. На “DW” „грънчарите” капитулираха след голове на Алкараз в 54-ата минута и на Моузес в продължението на мача.

Уигън се задържа в групата, бореща се за оцеляване, с 28 точки на 19-та позиция. Стоук Сити е 13-ти с 38.

Фулъм победи своя съсед в таблицата Норич с 2:1 на „Крейвън Котидж”.

Клинт Демпси във 2-ата и Деймиън Дъф в 13-ата минута дадоха летящ старт на лондончани, а „канарчетата” успяха да върнат само един гол дело на Уилбрахам в 77-ата минута.

Фулъм заема 11-то място с 39 пункта, а Норич е 12-ти със същия актив.

Тотнъм остана без Хюн Мин Сон

Капитанът на Тотнъм пропуска гостуването на Брайтън, както и мачовете на националния отбор