3. Марто спря Юнайтед с гол и асистенция (видео)

Марто спря Юнайтед с гол и асистенция (видео)

Оуен спаси "червените дяволи" от първо поражение този сезон

Манчестър Юнайтед записа трето равенство във Висшата лига този сезон. Вицешампионът, който още няма загуба, получи здрава съпротива от Болтън на Мартин Петров. Двубоят на „Рийбок” приключи 2:2, като второто попадение за „свинските крачета” бе дело на българина. Марто се отличи и с асистенция за първия гол на домакините, които на два пъти повеждаха в резултата, но с попадения на Нани и Оуен „червените дяволи” избегнаха поражението. Димитър Бербатов игра цял мач за Юнайтед, но високите очаквания към него след хеттрика срещу Ливърпул се отразиха негативно на играта му. Бербо игра цял мач, докато Марто бе заменен в добавеното време.

В състава на гостите направи впечатление отсъствието на Рио Фърдинанд, който явно още има проблем с контузията си и въобще не е в групата. На негово място в центъра на защитата действаше Джони Еванс.

Именно Еванс не се намеси убедително в 6-ата минута, когато Болтън откри резултата в своя полза. Зат Найт взе предимство над бранителя и засече във вратата на Ван дер Сар центриране на Мартин Петров от ъглов удар.

Юнайтед моментално тръгна да изравнява и Гигс и Флетчър опитаха с далечни шутове да преодолеят Яаскелайнен, който обаче авторитетно реагираше под рамката. На другия фронт нова грешка в отбраната на Юнайтед можеше да доведе до втори гол в тяхната врата, но Йохан Елмандер не успя да овладее топката след изпълнение на свободен удар.

„Червените дяволи” изпържиха съперника в 23-ата минута, когато Нани проби през центъра и с премерен удар в долния десен ъгъл на Яаскелайнен възстанови статуквото.

До почивката Рууни и Видич не успяха да осъществят пълен обрат.

Рууни, който очевидно е повлиян от личните си проблеми, пропиля добра възможност в 47-ата минута преди да бъде заменен в 60-ата. На мястото на национала се появи младата надежда Федерико Македа. По-късно стана ясно, че Уейн е получил контузия, защото на крака му бе поставен лед.

Яаскелайнен направи поредното си добро спасяване в 62-ата минута, когато Македа стреля в неговата врата след комбинация с Бербатов.

Пет минути по-късно Мартин Петров влезе в светлината на прожекторите. Крилото на българския национален отбор, който до момента правеше силен мач, даде нова преднина на Болтън, след като развинти резервата Парк и благодарение на рикошета в тялото на Дарън Флетчър врачанинът реализира.

Пет минути по-късно Йохан Елмандер премина през Неманя Видич като бърз влак малка гара, но шведът стреля високо в аут.

В ответната атака обаче Майкъл Оуен, който влезе на мястото на Флетчър, напомни за най-добрите си години. Бившият национал засече по изключителен начин с глава центриране на Нани от свободен удар и изненада Яаскелайен за 2:2 – брилянтен гол на Майкъл и първо негово попадение във Висшата лига от февруари насам.

Пет минути преди края Елмандер бе изведен от Дейвис вляво в наказателното поле, от където шведският нападател стреля по тревата, но покрай лявата греда на Ван дер Сар.

Така Юнайтед не успя да запише първи успех като гост този сезон и съкрати само с 1 точка изоставането от лидера Челси, загубил вчера от Манчестър Сити с 0:1. „Червените дяволи” са на 2-ата позиция във временното класиране, на 3 точки от шампиона. Болтън е 11-и със 7 точки.

Болтън – Манчестър Юнайтед 2:2