3. Мата с асистенция при дебюта си за Юнайтед (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мата с асистенция при дебюта си за Юнайтед (СНИМКИ+ВИДЕО)

„Червените дяволи” победиха с 2:0 последния в класирането Кардиф

Отборът на Манчестър Юнайтед победи с 2:0 последния в класирането Кардиф в мач от 23-тия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи” се справиха с тима на бившата „златна резерва” на сър Алекс Фъргюсън – Оле Гунар Солскяер.

Дошлият от Челси Хуан Мата се отчете с асистенция при дебюта си, а головете за тима от „Олд Трафорд” бяха дело на Робин ван Перси и Ашли Йънг. Ветеранът в състава на Юнайтед Райън Гигс записа своя мач №800 за „червените дяволи”.

Юнайтед взе преднина още в шестата минута. Завърналият се в състава на „червените дявол” Робин ван Перси още веднъж показа колко е важен за тима. След центриране на Ашли Йънг,  Антонио Валенсия стреля с глава, но ударът му рикошира в напречната греда. Ван Перси връхлетя върху топката, но Маршал отрази изстрела му. Холандецът получи втори шанс да стреля и този път не сбърка.

Десетина минути преди края на първата част ван Перси имаше и втора възможност за гол, но диагоналният му удар от малък ъгъл не намери целта.

През втората част Юнайтед несъмнено бе по-добрият отбор на терена. 15 минути след подновяването на играта изключителен удар на Ашли Йънг подсигури победата за „червените дяволи”. Хуан Мата намери Йънг по лявото крило, англичанинът навлезе към центъра и с фантастичен изстрел заби топката в долния ляв ъгъл на Маршал.

Последваха опити на Мата и на Джони Еванс да повторят изпълнението на Йънг, като ударът на испанецът бе спасен от стража на гостите, докато бранителят стреля покрай целта.

В 74-тата минута Антонио Валенсия удари и гредата. След прекрасно подаване на Фил Джоунс, крилото на Юнайтед се справи с бранител в синьо и стреля по диагонала, но десния страничен стълб му попречи да покачи на 3:0.

Уейн Рууни и Аднан Янузай се появиха на терена, заменяйки съответно Робин ван Перси и Хуан Мата. Двете смени на Дейвид Мойс имаха възможност да направят победата на Юнайтед по-изразителна, но ударите и на двамата не попаднаха в очертанията на врата.

С победата си Манчестър Юнайтед вече има 40 точки, но все още е на цели 12 от лидера Арсенал. Това е четвърто поредно поражение за тима на Кардиф, който, въпреки смяната на мениджъра, продължава да е на дъното на Висшата лига.

Ето и всички резултати от играните до момента срещи от XXIII кръг на Висшата лига:

Голмайсторът на Фейенорд е бил на крачка от Милан през лятото

"Росонерите" са пратили оферта в последния ден, но нидерландският клуб я е отхвърлил

Ювентус взе решение да освободи Погба

Френският халф няма бъдеще при торинския гранд

Жозе Моуриньо към журналист: Не знам дали си играл футбол

Наставникът на Фенербахче призна, че не е бил добър играч

Челси и Ман Сити удариха на камък с жалбата към Висшата лига

Ръководството на шампионата няма да отложи мачовете на двата отбора в началото на идния сезон

Феновете на Атлетико Мадрид с тежки наказания за хаоса срещу Реал

Двама привърженици са изправени пред доживотни забрани за посещение на мачове на тима