3. Майнц изхвърли Шалке от Купата на Германия (ВИДЕО)

Майнц изхвърли Шалке от Купата на Германия (ВИДЕО)

Тимът на Майнц постигна победа с 2:1 на "Велтинс-Арена" и се класира за 1/4-финалтие, Фрайбург също продължава напред след успех над Карлсруе

Отборът на Майнц се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на Германия след като успя да отстрани Шалке 04.

Майнц постигна победа с 2:1 като гост и продължава в следващата фаза.

Марко Калигюри откри резултата в полза на гостите в 30-ата минута, след като се възползва по страхотен начин от подаване на Адам Шалай.

Клаас Ян Хунтелаар обаче вдъхна надежда на „миньорите”, изравнявайки резултата в 75-ата минута след асистенция на Чиприян Марика.

В 82-ата минута обаче на „Велтинс-Арена” настъпи гробна тишина за втори път след като Николай Мюлер изведе отново тима на Майнц напред в резултата.

Стъписаните домакините нямаха време да реагират до края на срещата и отпаднаха безславно от турнира.

Тимът на Фрайбург също намери място сред последните осем отбора, след като се наложи като гост над Карлсруе с минималното 1:0.

Едиственото попадение за тима на Гара Дембеле отбеляза Джонатан Шмид още във 2-ата минута след отлична асистенция на Ян Розентал.

Бишвият таран на Левски обаче не бе в групата за двубоя.