3. Майнц се изкачи на 5-ото място след успех над Щутгарт (+ВИДЕО)

Майнц се изкачи на 5-ото място след успех над Щутгарт (+ВИДЕО)

Фортуна Дюселдорф се наложи над Хановер, Гройтер Фюрт и Аугсбург не се победиха

Отборът на Майнц постигна осма победа в Първа Бундеслига от началото на сезона, след като се наложи с 3:1 като домакин на Щутгарт в мач от 17-ия кръг на немския шампионат.

Двата тима не успяха да си отбележат голове през първото полувреме, а гостите от Щутгарт успяха да открият резултата малко след почивката. Мартин Харник откри резултата в 48-ата минута, след като засече с глава центриране на Ибрахима Траоре. Майнц обаче успя да отговори бързо - в 55-ата Николай Мюлер се разписа за 1:1. Отново той бе точен за 2:1 в 71-ата минута. Крайното 3:1 оформи Елкин Сото в добавеното време на срещата.

След този успех Майнц вече има 26 точки и се изкачи на 5-ото място в подреждането. Щутгарт остава с 25 пункта и се намира на 8-ата позиция.

В друга среща от кръга Фортуна Дюселдорф се наложи с 2:1 като домакин на Хановер. Домакините от Фортуна Дюселдорф водеха с 1:0 на почивката на мача, след като Дани Шахин успя да открие резултата в 39-ата минута.

Маме Бирам Диуф върна Хановер в срещата в 69-ата, когато отбеляза за 1:1, но до края на двубоя Фортуна Дюселдорф достигна до още един гол и по този начин се поздрави с победата. Автор на гола за крайното 2:1 бе Кен Илсьо в 83-ата минута.

След днешното поражение Хановер остава с актив от 23 точки и се намира на 11-ата позиция. Фортуна Дюселдорф пък се изкачи на 13-ото място и има 21 пункта.

Заемащият последното 20-то място тим на Гройтер Фюрт и предпоследният Аугсбург не излъчиха победител, завършвайки наравно – 1:1. Гостите от Аугсбург излязоха с гол напред в 9-ата минута след попадение на Саша Мьолдерс, а крайното 1:1 оформи Ласе Собиех в 69-ата.

Така Гройтер Фюрт продължава да е на последната 20-та позиция, като вече има 9 точки. Аусгбург е със същия актив на 19-ото място.