3. Майорка се отдалечи от изпадащите в Испания (ВИДЕО)

Майорка се отдалечи от изпадащите в Испания (ВИДЕО)

След успех над Алавес с 2:1

Отборът на Майорка победи Алавес с 2:1 като домакин в среща от 33-ия кръг на първенството на Испания по футбол.

Със спечелените три точки Майорка се изкачи на 16-о място във временното класиране с 32 точки, колкото има и 15-ият Хетафе.

Тимът постигна втора победа в последните си три двубоя в Ла Лига. Алавес пък остава в зоната на изпадащите, заемайки последното, 20-о място в подреждането с 25 точки в актива си.

Домакините реализираха двете си попадения през първото полувреме на срещата. Абдон Пратс даде аванс на Майорка в 11-ата минута, а в четвъртата минута на добавеното време на първата част Ведат Мурики реализира за 2:0.

Преди това, в шестата минута Флориан Льожон от гостите вкара топката във вратата на Майорка, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка.

В 56-ата минута Ману Гарсия пропусна добра възможност за Алавес, а в 73-ата минута Антонио Раийо се отбеляза автогол и гостите намалиха изоставането си.

Опитите им да стигнат до изравняване не дадоха резултат и Майорка спечели ценни три точки в битката за оставане в елитната дивизия на Испания.