3. Майорка спря звездите на Реал в дебюта на Моуриньо

Майорка спря звездите на Реал в дебюта на Моуриньо

„Кралете” не успяха да вкарат гол при визитата си на Балеарските о-ви

Отборът на Реал (Мадрид) не успя да стартира с победа новия шампионат в испанската Примера дивисион и завърши наравно 0:0 при гостуването си на коравия Майорка. Това бе и официалният дебют на Жозе Моуриньо начело на Реал, но той не успя да види гол и да се поздрави с победа, въпреки че бе пуснал най-добрите си футболисти. Фалстарт за Специалния и милионите на Флорентино Перес, Реал започна да изостава от Барса още от първия кръг.

Срещата започна много напрегнато и двата отбора се впуснаха в люта битка още от първия съдийски сигнал. Кристиано Роналдо първи имаше шанс да се разпише, но негов далечен удар в 16-ата минута бе спасен от стража на домакините.

Като цяло обаче играта на Реал не вървеше, а футболистите на Майорка често прибягваха до нарушения, за да спират набезите на „белия балет”. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно, освен един спасен удар на Нунес и два неточни опита на Роналдо.

През втората част Реал натисна газта и започна по-често да поглежда към вратата на Дуду Ауате, който обаче се справяше с всичко по-опасно. В 55-ата минута той спаси нов далечен шут на Роналдо, за да го направи още веднъж 10 минути по-късно.

С течение на времето натискът на Реал се засили, а своя късмет, освен Роналдо, пробваха и Ди Мария, Карвальо и Игуаин, но без успех. В самия край на мача пък Карим Бензема, който влезе като резерва, имаше два шанса да откри резултата, но и в двата случая той не успя да уцели вратата.

Така резултатът остана непроменен и двата отбора стартираха сезона в Ла Лига с нулево равенство. Реал пък започна да изостава от Барса още от първия кръг.

Майорка – Реал Мадрид 0:0