3. Майорка взе глътка въздух с победа над Кадис

Майорка взе глътка въздух с победа над Кадис

Тимът на Луис Гарсия дръпна с пет точки над чертата

Майрока взе гътка въздух в борбата си за спасение си за оцеляване. Тимът записа безценен успех над директен конкурент в лицето на Кадис. Селекцията на Луис Гарсия триумфира с 2:1 у дома в мач от 23-ия кръг на Ла Лига.

По този начин Майорка дръпнаха с пет точки на Кадис, който пък е първият отбор под чертата.

Двубоят стартира по-добре за гостите Кадис, които поведоха още с първата си качествена атака. В прегръдките на своите колеги попадна Алкарас.

До почивката Майорка все пак съумя да възстанови паритета, като Салва Севиля бе точен от дузпа.

Всичко в този двубой се реши в 66-ата минута, когато Перес направи нов наказателен удар в ущърб на тима му. Този път с отговорната задача се нагърби новодошлият в Майорка - Ведат Мурики. Косоварят не трепна и надхитри Ледесма за крайното 2:1.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)