3. МЕЧТАТА ЗА ТИТЛА ОСТАВА! Ливърпул изтръгна победата в Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

МЕЧТАТА ЗА ТИТЛА ОСТАВА! Ливърпул изтръгна победата в Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дълбоката резерва Ориги замени контузилия се Салах и донесе трите точки в 86-та минута

Лудата надпревара за титлата в английската Висша лига продължи с пълна сила, след като Ливърпул стигна до драматична и изключително важна победа при визитата си на Нюкасъл.

Мърсисайдци спечелиха с 3:2 срещата от предпоследния XXXVII кръг и превзеха върха преди шампиона Манчестър Сити да изиграе своя двубой в понеделник.

Успехът обаче не дойде никак лесно и стана факт след късно попадение на дълбоката резерва Дивок Ориги.

24-годишният белгиец, който има едва три мача като титуляр през сезона и за осми път се появи като резерва, замени контузилия се Мохамед Салах и малко преди края вкара третото си попадение през сезона.

То е не по-малко важно от незабравимото такова в градското дерби с Евертън, паднало в 96-ата минута след много комична ситуация.

Иначе мачът на „Сейнт Джеймсис Парк“ започна добре за гостите и те откриха резултата още в 13-ата минута.

Тогава Върджил ван Дайк се извиси над всички при един корнер и с глава заби топката в земята, а после в мрежата на Нюкасъл.

Радостта на мърсисайдци обаче бе кратка, защото само седем минути по-късно Кристиан Атсу изравни.

Това стана след доста спорна ситуация, при която бранителят на гостите Трент Александър-Арнолд спря топката с ръка на голлинията и щеше да получи червен картон, ако Атсу не бе реализирал добавката – 1:1.

Попадението бе първо за 27-годишния ганаец от 40 мача насам, но не след дълго Ливърпул отново поведе.

Само осем минути след изравнителното попадение в 20-ата, именно Александър-Арнолд намери с отлично центриране Мохамед Салах и той от воле вкара своя гол №22 в английската Висша лига.

Така египтянинът се откъсна на върха при реализаторите, а крайният бранител записа своята 11-а асистенция през сезона, колкото има и колегата му на другия фланг Анди Робертсън.

В крайна сметка Ливърпул се оттегли на почивка с гол аванс, но скоро след паузата домакините отново изравниха.

В 54-ата минута нападателят им Саломон Рондон вкара красиво попадение и за първи път в кариерата си реализира двуцифрен брой голове за един сезон (10).

След това дойде още една лоша новина за гостите, тъй като в 73-ата минута звездата им Мо Салах получи контузия и бе изнесен на носилка, а на негово място се появи Дивок Ориги.

Точно белгиецът се оказа и златната резерва на Юрген Клоп, защото в 86-ата минута донесе успеха на Ливърпул с победен гол.

Благодарение на него мърсисайдци събраха 94 точки и отново са с две пред шампиона Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко, защото в понеделник вечер приема Лестър.

Нюкасъл остава с 42 пункта в своя актив, а феновете на тима призоваха с възгласи бившия треньор на гостите Рафаел Бенитес да остане начело и след края на сезона.

НЮКАСЪЛ - ЛИВЪРПУЛ 2:3
0:1 Върджил ван Дайк 13
1:1 Кристиан Атсу 20
1:2 Мохамед Салах 28
2:2 Соломон Рондон 54
2:3 Дивок Ориги 86

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Нюкасъл: Дубравка, Манкуило, Шар, Ласелес, Думет, Ричи, Хайден, Сунг-Янг Ки, Атсу, Перес, Рондон;

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Ловрен, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Вайналдум, Хендерсън, Мане, Салах, Стъридж.