3. Мегасблъсък Байерн – Реал в полуфиналите на ШЛ

Мегасблъсък Байерн – Реал в полуфиналите на ШЛ

В другия полуфинал ще спорят Атлетико (Мадрид) и Челси

Реал (Мадрид) – Байерн (Мюнхен) и Атлетико (Мадрид) – Челси са полуфиналните сблъсъци в тазгодишното издание на Шампионска лига!

Това отреди тегленият в петък жребий за предпоследната фаза на най-престижния клубен футболен турнир на Стария континент.

Така носителите на трофея от Германия ще трябва да го защитават срещу най-титулувания клуб в турнира, който пък е устремен към заветния си десети трофей. Баварците имат амбиции да станат първите, съумели да защитят титлата си в Шампионска лига, след като си осигуриха рекордно рано първото място в Бундеслигата. Двата клуба имат 20 дуела помежду си на международната сцена и спориха в европейски полуфинали пет пъти, като „Белия балет” излезе победител само след този през 2000 година, когато спечели трофея след класически успех с 3:0 над Валенсия.

„Дюшекчиите” за първи път достигат до полуфиналите на надпреварата, откакто тя е в сегашния си формат, а Байерн и Реал бяха тук и миналия сезон. Атлетико Мадрид е и единственият отбор от полуфиналистите, който не е печелил Шампионската лига. Любопитното е, че именно момчетата на Диего Симеоне пък са единствените, които са непобедени в тазгодишното издание на надпреварата.

Полуфиналите ще се играят на 22, 23 април, а реваншите са насрочени за седмица по-късно. В първите срещи домакини са съставите на мадридските Реал и Атлетико.

Финалът тази година е в Лисабон и ще се проведе на 24 май, като символичният домакин в него ще е победителят от двубоя между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.