3. Мемфис Депай измъкна Холандия от пейката срещу аутсайдера Люксембург (ВИДЕО)

Мемфис Депай измъкна Холандия от пейката срещу аутсайдера Люксембург (ВИДЕО)

"Лалетата" буксуваха след почти цял час при 1:1, но Мемфис вкара два пъти за успеха с 3:1

Крилото на Манчестър Юнайтед Мемфис Депай вкара два гола като резерва при неочаквано трудния успех на Холандия с 3:1 като гост на Люксембург в Група А на световните квалификации в зона Европа, където е и българският национален отбор. По същото време нашите биха Беларус с 1:0 в София.

Холандия настигна Швеция и двете страни имат по 7 точки на второ и трето място. Лидерът Франция има 10, а България вече има 6 след двете победи у дома над Люксемург (4:3) и Беларус (1:0).

На стадион „Жози Бартел” в Люксембург „лалетата” започнаха в схема 4-3-3 с Робен и Клаасен по крилата.

Холандците натискаха в това регионално дерби Бенелюкс, а Люксембург направи принудителна смяна в 26-ата минута заради контузия на Лорен Янс.

Клаасен пропусна отлична възможност, но в 36-ата минута отлично чукна с едно докосване за Ариен Робен, който овладя и ниско преодоля стража Ралф Шон за 1:0.

Изненадващо Люксембург натисна след гола и деветката Даниел Алвеш да Мота се включи на скорост по лявото крило, а Джошуа Брене необмислено го задържа с ръце за дузпа. Централният защитник Максим Шано уверено вкара в левия долен ъгъл за 1:1 и почивката дойде при реми. Голът на Люксембург бе първи за тях срещу Холандия от 54 години насам.

На почивката Дани Блинд извади лидерите на отбора Робен и Снайдер, за да пусне Мемфис Депай и Стивън Бергюс, което оказа благотворно влияние, най-вече заради играчът на Манчестър Юнайтед, който донесе успеха с два гола.

Рикоширало центриране на сина на наставника на холандците - Дейли Блинд, стигна до средата на наказателното поле и там Мемфис надскочи Шано, за да забие с глава в мрежата – 2:1 в 58-ата минута.

Депай изпусна още две добри положения и Люксембург влезе в последните 15 минути само с гол пасив. В 84-ата минута Ван Дайк беше фаулиран пред наказателното поле на домакините и Мемфис Депай завъртя този път чудесно над стената и в мрежата за крайното 3:1.

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман