3. Меси: Беше важно да забравим резултата от първия мач

Меси: Беше важно да забравим резултата от първия мач

"Чудо е, че с тези два гола съм вече на второ място по брой попадения в Шампионската лига", призна скромно аржентинецът

Мегазвездата на Барселона Лионел Меси, бе на седмото небе след снощния разгром с 4:0 над Милан, който класира каталунците за четвъртфиналите в Шампионската лига. Първият мач в Милано завърши 2:0 за италианците, а вчера именно Бълхата даде тон за страхотния обрат с двата си гола през първата част.

"Не беше важно да мислим дали ще продължи напред, а да забравим за резултата от първия мач. Всички в отбора знаехме, че трябва да заложим на нашия си стил на игра, предполагам феновете са разбрали това. До първия гол, който вкарах, не дадохме на Милан да излезе от тяхната половина.

След него продължихме да натискаме. Искахме да вкараме още един колкото се може по-бързо, за да изравним резултата от двата мача. И при втория момент топката попадна в мен и просто стрелях към вратата. От години демонстрираме футбол на толкова високо ниво. Бяхме наясно, че за да се класираме за следващия кръг, трябва да играем нашия стил на игра", коментира Меси.

"Чудо е, че с тези два гола съм вече на второ място по брой попадения в Шампионската лига. Това е сериозно достижение. По-важното обаче е, че отборът се класира на 1/4-финал."
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи