3. Меси е най-великият голмайстор в историята на Испания след ново шоу на Барса на „Камп Ноу” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Аржентинският нападател изпревари Телмо Сара и вече има 253 гола в Примера

Лионел Меси вече официално е най-великият голмайстор в историята на Примера дивисион. Аржентинският нападател отбеляза хеттрик при победата с 5:1 на Барселона срещу Севиля на „Камп Ноу”. Бълхата вече има 253 гола в елита на Испания, като изпревари досегашния лидер в тази класация Телмо Сара, който е с 251.

Другите два гола за каталунците отбелязаха Неймар и Иван Ракитич, а Жорди Алба си отбеляза автогол.

Меси изравни рекорда на Сара още в 21-вата минута, когато изпълни точно пряк свободен удар и изведе Барса напред в резултата.

Всичко по-интересно обаче се случи през втората част. Малко след началото ѝ Витоло мина лесно покрай Пике, центрира, последва суматоха в наказателното поле на домакините, при което Алба засече топката в собствената си врата.

В 49-ата минута обаче Неймар отново изведе Барса напред в резултата, след като засече с глава центриране на Шави. В 65-ата пък Суарес показа класата си и поднесе топката на тепсия за Ракитич, който с глава направи резултата 3:1.

Последните два гола бяха дело на Лионел Меси. С първия, в 72-рата минута, Бълхата официално счупи рекорда на Телмо Сара, а с третия, в 78-ата, оформи своя хеттрик с прекрасен шут от около 20 метра.

С победата си Барса се завърна на втората позиция с 28 точки, като остава на две зад лидера Реал (Мадрид). Севиля остава на петата позиция с 23.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни