3. Меси и Неймар донесоха на ПСЖ първи трофей за сезона

Меси и Неймар донесоха на ПСЖ първи трофей за сезона

Двамата отбелязаха 3 от головете при 4:0 над Нант

Две от големите звезди на Пари Сен Жермен - Лионел Меси и Неймар, донесоха първи трофей на отбора за сезона, като отбелязаха 3 от головете при 4:0 над Нант за Трофея на шампионите.

Трябва да се отбележи, че това е първа официално победа на новия треньор на ПСЖ Кристоф Галтие, а Килиан Мбапе не игра поради наказание за натрупани картони. Мачът се проведе в Тел Авив.

Меси откри резултата с диагонален удар в 22-рата минута, а в добавеното време на първата част отбеляза и от пряк свободен удар. Серхио Рамос направи 3:0 с пета в 57-ата минута, а Неймар оформи крайното 4:0 с гол от дузпа в края.

Шампионът на Франция има само победи от началото на подготовката си и изглежда напълно готов за старта на сезона в Лига 1, който е в събота срещу Клермон.

Нант имаше своите положения най-вече при 0:0, но ударите на Мозес Симон и Людовик Блас бяха спасени от Джанлуиджи Донарума.
Стадионът в Тел Авив бе препълнен, като имаше и много деца, които носеха фланелки с името на Меси.

При дузпата в края на срещата бе изгонен от терена нарушителят от Нант Жан-Шарл Кастелето.

Трябва да се отбележи, че мароканският национал на ПСЖ Ашраф Хакими, който защитава Палестина в социалните мрежи, бе освиркван при всяко докосване на топката от голяма част от публиката в Израел. Той бе сменен в 78-ата минута от последното ново попълнение на парижани Норди Мюкиеле.

"Искахме да спечелим със стил. Отборът беше компактен, направихме каквото трябваше. Все по-добре сме в системата с трима защитници. Направихме някои грешки, но бързо ги коригирахме на тренировките. Лео Меси се чувстваше много добре на терена. Той е на позиция, на която се чувства добре. Треньорът успява да извлича най-доброто от всеки", коментира след победата капитанът на ПСЖ Маркиньос.