3. Меси и Тейо разказаха играта на Леванте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси и Тейо разказаха играта на Леванте (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младият испанец наниза три, като Меси асистира и за трите

Отборът на Барселона обърна Леванте от 0:1 до 4:1 за едно полувреме в първи четвъртфинал за Купата на краля. Кристиан Тейо влезе в полезрението на всички, след като се разписа на три пъти за успеха на каталунците, а Лионел Меси отпразнува своя 400-тен мач за Барса с три асистенции.

Двубоят на „Суитат де Валенсия” започна добре за домакините, като Набил Ел Зар откри в 31-вата минута. През втората част обаче доминацията на Барселона бе тотална. Каталунците отбелязаха четири безответни гола, като Хуанфран си вкара автогол за 1:1, а Тейо отбеляза цели три.

Голът за Леванте дойде след страхотно неразбирателство в наказателното поле на гостите. След центриране от свободен удар, Пуйол не успя да изчисти топката и тя попадна в Ел Зар. Полузащитникът стреля, но право в Пинто, който спаси. Никой от футболистите на каталунците не успя да изчисти, Ел Зар отново стигна първи до топката и при добавката на сбърка.

Изравнителното попадение за Барселона падна малко след почивката. Меси изведе Тейо по лявото крило, като при паса на аржентинеца имаше засада, но страничният рефер не вдигна флага си. Младият испанец напредна и стреля, но право в Хименес. Винтра се опита да изчисти спасената топка, но уцели Хуанфран и след изключително странния рикошет топката попадна във вратата на домакините.

След това дойдоха минутите на Тейо. В 60-ата минута след нов пас на Меси този път младокът не сбърка и намери мрежата зад Хименес.

Вторият гол на испанеца бе почти близнак на първия. Меси отново разсече отбраната на Леванте със страхотен пас наляво, Тейо навлезе към наказателното поле и с лекота отбеляза.

Третото попадение на испанският нападател не се различаваше от първите две. Отново Меси осигури асистенцията и отново Тейо завърши точно, оформяйки хеттрика си.

Така, Барса взе комфортен аванс преди реванша на „Камп Ноу”, който ще се играе на 29 януари.