3. Меси избухна за 5 минути и обърна Осасуна /видео+снимки/

Меси избухна за 5 минути и обърна Осасуна /видео+снимки/

Барса се мъчи за 2:1 в Памплона, Осасуна заслужаваше поне точка, но класата на Меси си каза думата

Барселона взе изстрадана, но ценна победа с 2:1 като гост на Осасуна във втория кръг на Ла Лига. За пореден път герой за каталунците беше Лионел Меси, който обърна мача с два гола за 5 минути в края.

Тито Виланова заложи на Алексис, Сеск и Тейо като титуляри, но мачът не бе от тези, които сме свикнали да гледаме с участието на Барселона в Примера.

Осасуна даде всичко от себе си и заслужаваше поне точка.

Домакините от Памплона започнаха много силно мача и не позволиха на съперника да разиграва в марковия си стил.

Напротив, Сехудо още в третата минута подпали ръкавиците на Валдес и подсказа, че срещата не е решена преди да се е играла.

Домакините поведоха в 17-ата минута напълно заслужено. Лама намери място по левия фланг, центрира остро, а на задната греда играещият под наем Хосеба Йоренте промуши зад голлинията за 1:0.

Барса беше в шок, но набързо се окопити. Невероятен пропуска направи Иниеста в 25-ата минута – Алексис Санчес пусна  за плеймейкъра пред вратата, но Иниеста изпрати високо в аут.

Защитата на „блаугранас” бе напълно разпиляна през първата част. В 31-ата минута Лама стреля опасно, от малък ъгъл, Валдес спаси, а Йоренте направи две добавки, които с мъка бяха спасени от телата на Пике и Пуйол.

В 37-ата минута Иниеста изведе Меси, но той си чукна малко силно покрай Фернандес и вратарят успя да спаси удара в близкия ъгъл.
През втората част Алексис опита центриране, което едва не влетя в мрежата, но Фернандес внимаваше и изби.

Пред другата врата Пике и Пуйол се паникьосаха, Пуйол изчисти право в Сиси, който стреля силно и се наложи Валдес пак да спасява гостите.

Лионел Меси не правеше добър мач, но в последните 15 минути обърна хода на срещата с две бързи попадения.

В 76-ата минута при едно меле Меси със шпагат набута във вратата за 1:1, а домакините бурно протестираха за засада при извеждащия пас, който доведе до мелето. ТВ повторенията показаха, че засада наистина има.

Памплонци се изнервиха и Пачи Пунял си изкара червен картон, оставяйки своите с 10 души в 79-ата минута.

Минута по-късно Жорди Алба обърна един пас за Меси на границата на пеналта и аржентинецът прати прецизен шут в долния ляв ъгъл за 1:2.

Барселона има пълен актив от 6 точки след първите два кръга. Осасуна е на дъното без актив.