3. Меси измъкна Барса в последния възможен момент за 3:2 над Севиля (ВИДЕО)

Меси измъкна Барса в последния възможен момент за 3:2 над Севиля (ВИДЕО)

Каталунците бяха пред конфузно равенство, след като водеха с 2:0, но солов рейд на Меси доведе до победен гол на Алексис Санчес

Лионел Меси спаси Барселона в последните секунди и измъкна своя тим от конфузната ситуация да не спечели мач, в който водеше с 2:0. Барселона спечели драматично с 3:2 у дома срещу Севиля и записа четвърта победа от 4 мача на старта на новия сезон в Примера. Дани Алвеш изведе каталунците напред през първата част, а Меси удвои след асистенция на Неймар. Всичко изглеждаше по план за „блаугранас” преди Ракитич да върне един гол 10 минути преди края и да направи последните минути по-напрегнати. В последната минута на редовното време Коке с глава изравни и „Ноу Камп” бе смълчан.

В последната трета минута на добавеното време Меси надбяга двама по десния фланг и от аутлинията върна към вратата, където Алексис Санчес беше най-съобразителен и вкара победния гол за 3:2.

Барса продължи серията от 6 години без загуба срещу Севиля, но изос и се изравни на върха с Атлетико Мадрид, който също има само победи след 4 мача.

Вратарят на Севиля Бето изби фалцов удар на Неймар към далечния ъгъл в 3-ата минута.

Ранна лоша новина леко стъписа домакините, когато Жорди Алба се контузи и бе заменен от Адриано.

Неймар пусна за Тейо, но вратарят Бето пак успя да избие.

В 32-ата минута Неймар финтира между краката Коке и М’Биа го фаулира с жълт картон. Меси изпълни перфектно прекия свободен удар, но топката само облиза напречната греда на замръзналия на голлинията Бето.

Шампионите поведоха в 36-ата минута. Адриано прати отлично центриране на задната греда и Дани Алвеш засече с глава в долния десен ъгъл за 1:0.

В 42-ата минута М’Биа се вряза брутално в краката на Меси, но съдията го пожали и не му показа втори жълт картон.

В началото на втората част Неймар пак показа техника, но двама избиха удара му.

Публиката на „Ноу Камп” беше прекалено кротка и се смълча съвсем в 64-ата минута. Ракитич центрира от корнер, а Кала вкара с глава, но съдиите видяха нарушение, макар да не се виждаше нищо нередно и попадението бе озадачаващо отменено.

Меси бе много близо гол в 72-ата минута, но силният му удар профуча на сантиметри над гредата.

Все пак аржентинецът вкара 15 минути преди края. Меси сам пое топката, намери Сеск Фабрегас на границата на наказателното поле, той пусна наляво за свободния Неймар, който центрира ниско за Меси и десетката на Барса разстреля Бето под гредата за 2:0.

Мачът вървеше към рутинна победа за Барса, но Севиля успя да върне интригата.

10 минути преди края Витоло преодоля шпагат на Масчерано, финтира двама, а после заложи топката за Иван Ракитич и хърватинът простреля ниско Виктор Валдес за 2:1.

Защитникът Кала бе близо до нов гол за севилци, но прати с глава над гредата.

Голът на Севиля притесни и разстрои играта на Барса, а домакините сякаш вече бяха счели, че са си свършили работата.

Бето спаси удар на Адриано, а студен душ поля каталунците в 90-ата минута.

Ракитич центрира от корнер, а Коке се извиси, за да оплете с глава в далечния ъгъл за 2:2 за радост на гостите, докато домакините не вярваха на случващото се.

И в трите минути добавено време Барса не играеше добре, а домакините бяха на път да изгубят първи точки за сезона.

Тогава дойде времето за обичайният герой – Лионел Меси. Гениалният аржентинец надбяга двама по десния фланг, настигна топката на аутлинията и върна към вратата, а Алексис Санчес отблизо бе точен за 3:2 и даде повод за радост на трибуните и скамейката на Барса.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)