3. МЕСИ ИЗРАВНИ ПЕЛЕ! Барселона се издъни срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

МЕСИ ИЗРАВНИ ПЕЛЕ! Барселона се издъни срещу Валенсия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Роналд Куман е пети, на осем точки от лидера

Барселона не успя да победи Валенсия в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Ноу Камп" завърши 2:2. Равенството остави каталунците на пето място в класирането с 21 точки. Лидер е Атлетико М с 29. Валенсия заема 12-а позиция с 15 т.

Дежурния си гол за домакините отбеляза Лионел Меси. Така той има вече 643 с "червено-синия" екип и изравни рекорда на Пеле. Двамата са футболистите с най-много попадения за един отбор. Бразилската легенда ги е вкарал за Сантос, където е играл в периода 1956 - 1974 година. Любопитното е, че постижението на Меси идва след 748 мача, докато на Пеле са му били необходими 757 двубоя.

Мачът започна с натиск на Барселона. В осмата минута Жорди Алба получи пас в наказателното поле и потърси продължение, но не сполучи. В 13-ата Сержиньо Дест финтира защитник, но също не успя да подаде точно. Настойчивите опити на домакините не носеха опасности за вратаря Хауме Доменек.

В 26-ата минута Валенсия стигна до отлично положение Денис Черишев нанесе удар, който беше блокиран от Араухо. Само три след това обаче Карлос Солер центрира от корнер, Диакаби се озова абсолютно сам и заби топката в левия ъгъл на Марк-Андре тер Стеген - 0:1.

В самия край на полувремето Валенсия бе много близо до това да удвои аванса на тима си, но впечатляваща намеса на Тер Щеген предотврати второ попадение във вратата му.

Секунди преди края на частта Гризман беше изблъскан от Гая и се строполи в наказателното поле на Валенсия. Съдията отсъди дузпа, а Лионел Меси се нае с изпълнението и пропусна. Топката обаче се озова в Алба, който центрира и аржентинецът засече с глава за 1:1. Останаха съмнения за засада, но такава не бе отсъдена.

В 52-ата минута Барселона стигна до пълен обрат. Централният бранител Роналд Араухо завърши продължителна атака с красив ножичен удар за 2:1.

След куп пропуснати възможности и за двата отбора, Валенсия успява да изравни в 69-ата минута. Гая отклони към Макси Гомес, който  изпревари своя пазач и чукна топката във вратата на каталунците.

След изравнителното попадение домакините натиснаха. С пропуски се отличиха Антоан Гризман, Филипе Коутиньо и Лионел Меси. Нов гол обаче така и не падна.

БАРСЕЛОНА - ВАЛЕНСИЯ 2:2
0:1 Диакаби (30)
1:1 Меси (45+4)
2:1 Араухо (52)
2:2 Гомес (69)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БАРСЕЛОНА: 1. Тер Стеген, 2. Дест, 4. Р. Араухо, 5. Серхио, 7. Гризман, 9. Брайтуат, 10. Меси, 14. Коутиньо, 16. Педри, 18. Жорди Алба, 28. Мингеса

ВАЛЕНСИЯ: 1. Хауме, 5. Г. Паулиста, 7. Гедеш, 8. Солер, 12. Диакаби, 14. Гая, 17. Черишев, 18. Вас, 19. Рачич, 22. М. Гомес, 30. Муса
Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)