3. Меси няма спирка и от пейката, Барса отнесе Хетафе с 4:1 (+ВИДЕО)

Меси няма спирка и от пейката, Барса отнесе Хетафе с 4:1 (+ВИДЕО)

Аржентинецът вкара два гола за 18 минути, каталунците остават безгрешни в Ла Лига

Лионел Меси няма спиране и като резерва. За първи път Тито Виланова си позволи да остави аржентинската суперзвезда резерва срещу Хетафе, но с влизането си в 60-ата минута Меси реши мача в мадридското предградие от 4-ия кръг на Висшата лига.

Меси се появи на терена при 1:0 за Барса, но за 18 минути в игра наниза два гола за крайното 4:1 в полза на каталунците. Адриано и Давид Вия добавиха по един гол, а Масчерано си вкара автогол. Така Барселона остава единственият отбор в Испания с пълен актив от точки.

На „Колизеум Алфонсо Перес” Виланова заложи на значително променен стартов състав с оглед умората, която се натрупа у звездите на Барса след мачовете на националните отбори.

Без Иниеста, Меси, Вия, Масчерано, Сонг и Алексис шанс да блеснат получиха Монтоя, Тиаго, Сеск, Педро и Тейо.

Барса наложи своя стил, а активен по левия фланг беше Тейо. В 25-ата минута Тиаго Алкантара пък залъга бранителите и стреля от 20 метра, но тресна гредата на Хетафе.

Каталунците поведоха в 32-ата минута. Сеск Фабрегас тръгна на рейд в сърцето на отбраната, получи се рикошет и топката попадна в краката на Адриано, който прати в десния долен ъгъл за 0:1. Така Адриано се разписа във втори пореден мач.

Две минути по-късно Тиаго овладя на гърди и стреля силно в близкия ъгъл, но вратарят Моя прояви чудесен рефлекс и извади сигурен гол.

Втората част донесе лоша новина за „блаугранас”. Карлес Пуйол се контузи и бе сменен от Мачерано в 57-ата минута.

След час игра Меси смени Тиаго и мачът се промени изцяло, защото аржентинецът застана като фалшива деветка в центъра на атаката, а Сеск мина по-назад.

Педро спечели дузпа в 72-ата минута, когато след серия негови финтове Хуан Валера го свали на земята. Меси стреля в средата на вратата, Моя докосна кълбото, но то влезе в мрежата за 0:2.

В 78-ата минута Педро пусна за Монтоя отдясно, той центрира и Меси засече за 0:3 с втория си гол за едва 18 минути на терена.

10 минути преди края Сарабия имаше късмет и Масчерано си отбеляза автогол за 1:3.

В продължението Давид Вия, който влезе в игра 15 минути преди края, овладя пас над защитата и лесно преодоля Моя за 1:4.

Барселона има пълен актив от 12 точки след 4 мача и е еднолично на върха в Примера. Хетафе заема 11-то място с 4 пункта.

През седмицата в Шампионската лига Барселона се изправя срещу Спартак (Москва).

Хетафе - Барселона 1:4
0:1 32' Адриано
0:2 74' Меси (дузпа)