3. Меси отново блести за Барса, Неймар се контузи лошо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси отново блести за Барса, Неймар се контузи лошо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Каталунците без проблеми се класираха за 1/4-финалите за Купата

Барселона победи с 2:0 като гост тима на Хетафе в мач-реванш от осминафиналите за Купата на краля и с общ резултат от 6:0 продължава напред в надпреварата.

Лионел Меси отбеляза и двата гола за гостите, но каталунците загубиха една от звездите си за неопределено време. Бразилецът Неймар се контузи още в средата на първата част и напусна терена с помощта на медицинския щаб.

Предварителните информации сочат, че нападателят може да отсъства между две седмици и два месеца, като най-вероятно става въпрос за проблеми с ахилеса.

Иначе каталунците нямаха проблеми в двубоя. Домакините стояха равностойно в първите минути, но след това Барса наложи стила си на игра. Първата възможност за гол се откри пред Тейо, но ударът му от воле не намери очертанията на вратата.

Барса взе преднина в края на полувремето, когато бърза атака бе завършена от Меси. Фабрегас изведе Тейо по лявото крило, той бързо центрира в наказателното поле, където аржентинецът с техничен удар преодоля Кодина.

В началото на втората част Тейо пробва нов удар от воле, но и той не мина близо до страничната греда.

Тогава Меси взе нещата в свои ръце и малко по-късно отбеляза и второто попадение. Аржентинският нападател премина през няколко футболисти в синьо, елиминира и Кодина, след което завърши по диагонала.

70-ата минута на двубоя ще остане паметна за един футболист на каталунците. Шави Ернандес се появи на терена на мястото на Сеск Фабрегас и записа мач №700 с фланелката на Барселона. Полузащитникът има 22 трофея с Барса, което прави средно по един на всеки 32 мача – постижение, което заслужено ще му донесе статута на легенда на каталунците.

Най-опасното положение за домакините пропусна Адриан Колунга. След добра атака на Хетафе, нападателят получи топката в наказателното поле и потърси долния ляв ъгъл на Пинто, но стражът на Барса реагира страхотно и опази вратата си суха.

В края на двубоя Меси пропусна да оформи своя хеттрик. Аржентинецът отново се подигра с отбраната в синьо и излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен по блестят начин от Кодина.