3. Меси размаза Валенсия с 5:1 в своя мач номер 200 за Барса (видео)

Меси размаза Валенсия с 5:1 в своя мач номер 200 за Барса (видео)

Ла Пулга вкара четири от головете за каталунците

Шампионът на Испания, Европа и света Барселона, отново намали разликата до лидера Реал (Мадрид) на 10 точки, след като тази вечер размаза с 5:1 над тима на Валенсия. Срещата се игра на стадион "Ноу Камп" и бе от програмата на 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

Това бе мач номер 200 за Лео Меси с екипа на каталунците в Примера, който той отпразнува по най-добрия начин, вкарвайки четири попадения във вратата на "прилепите".

Иначе двубоят започна страхотно за гостите, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, когато засече подаване на Фегули.

Веднага след гола Педро можеше да изравни, но ударът му бе спасен от стража на Валенсия.

Така дойде 22-ата минута, когато Педро центрира опасно в пеналта на гостите, Диего Алвеш изби, но при добавката Меси не сбърка за 1:1.

Само 5 минути по-късно Меси направи обрата пълен, след като бе изведен в пеналта от Абидал, в първия момент Алвеш спаси удара му, но при добавката аржентинецът не сбърка за 2:1.

До края на полувремето "блаугранас" имаха още няколко възможности да увеличат преднината си, но в 40-ата минута удар на Фабрегас срещна гредата.

Втората част също премина под диктовката на каталунците, които натиснаха съперника си от самото начало, ала с пропуски се отличиха Алексис, Фабрегас, Меси и Монтоя.

За "прилепите" пък Фегули можеше да се разпише на два пъти, но и в двата случая Виктор Валдес спаси шутовете му.

Така дойде 76-ата минута, когато младокът Монтоя навлезе рязко в пеналта отляво и стреля по земя в близкия ъгъл, Алвеш спаси, а при добавката Меси бе точен за 3:1.

След този гол натискът на шампионите продължи и в 85-ата минута Меси за пореден път накара "Ноу Камп" да скандира името му. Тогава той навърза няколко бранители на гостите и с прецизен удар направи отново безпомощен Диего Алвеш.

В даденото от рефера продължение пък, влезлият като резерва Шави оформи крайното 5:1 след добавка след изстрел на Санчес и спасяване на стража на гостите.

След победата Барселона отново е на 10 точки зад лидера Реал (Мадрид), докато "прилепите" са 3-и с 40 пункта, на 11 зад каталунците.