3. Меси вдигна „Златната топка” на „Камп Ноу” и вкара два гола на Бетис за 4:2 (видео)

Каталунците поведоха с 2:0, допуснаха изравняване, но в крайна сметка взеха трите точки

Испанският шампион Барселона спечели с 4:2 домакинството си на Бетис и така остана на пет точки от лидера във временното класиране Реал (Мадрид).

Преди последния мач от 18-ия кръг аржентинската перла на каталунците Лионел Меси показа на феновете спечелената през седмица награда „Златната топка на ФИФА”, а капитанът на тима Карлес Пуйол вдигна победоносно трофея от световното клубно първенство.

Наставникът на Барселона пък реши да заложи на схема с трима в отбрана и така момчетата на Пеп Гуардиола излязоха на терена в постройка 3-4-3.

Това явно изненада гостите и Барса откри още в 10-ата минута с гол на Шави Ернандес, който се разписа след пас на Сеск Фабрегас, а след още 120 секунди Лео Меси ликуваше, тъй като вкара втория гол в двубоя.

Добрата преднина сякаш успокои домакините и те допуснаха отпускане, от което андалуските новаци се възползваха и намалиха аванса на "блаугранас" още преди почивката с попадение на Рубен Кастро (’32).

След паузата възпитаниците на Пепе Мел дори успяха да възстановят равенството, понеже в 52-рата минута резервата Роке Санта Круз вкара за 2:2, но в 71-ата "вердибланкос" останаха с човек по-малко на игрището заради червен картон на Марио и това ги пречупи.

Едва четири минути по-късно Барса отново поведе се попадение на Алексис Санчес, а в 86-ата минута Лео Меси вкара втория си гол в срещата, разписвайки се от дузпа и така оформи крайното Барселона – Бетис 4:2.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи