3. Мидълзбро шокира Челси в първия 1/2-финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Мидълзбро шокира Челси в първия 1/2-финал за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Боро надви лондончани с 1:0 и взе крехък аванс преди реванша

Мидълзбро стана поредният отбор този сезон, който шокира Челси и ги победи с 1:0 в първи 1/2-финален мач от Купата на Лигата в Англия. Боро взе аванс преди реванша в Лондон чрез попадение на Хейдън Хакней.

Още в първата минута Ливай Колуил направи грешен пас и подри топката на Лате Лат. Атакуващият футболист на гостите напредна и шутира, но бе натиснат от Аксел Дисаси и се строполи на земята. Лат се контузи в ситуацията и се наложи Майкъл Карик да прави ранна смяна.

Преди да са изтекли и 20 минути игра се наложи Мидълзбро да прави втора принудителна смяна. Нони Мадуеке влезе в единоборство с Алекс Бангура. Играчът от Сиера Леоне остана да лежи на тревата, след което се разбра, че трябва да бъде заменен.

Половин час след първия съдийски сигнал блесна и Нони Мадуеке. Крилото проби със страхотен дрибъл, но в последния момент бе спрян и "сините" спечелиха само корнер от ситуацията.

Минута по-късно топката бе подарена на Коул Палмър, който погледна към вратата, стреля, но не намери очертанията.

В 37-та минута Мидъзбро откри резултата. Айзая Джоунс бе изведен със страхотен дълъг пас. Фланговият футболист задържа топката, след което подаде към Хейдън Хакней. Полузащитникът на "Боро" стреля с едно докосване и намери ъгъла на вратата.

Челси бе много близо до възстановяване на паритета в мача срещу Мидълзбро. В добавеното време на срещата Енцо Фернандес затрудни стража на домакините, а Коул Палмър дебнеше, за да добави топката в мрежата. Всичко се разви по план за "сините", но в решаващия момент Палмър прати топката високо над напречната греда.

Челси продължи да търси гола, но оасните положения липсваха. Армандо Броя се ояви от скамейката и в 80-та минута отправи изстрел от малък ъгъл, но и той не успя да отбележи.