3. Мидтиланд елиминира АЕК Ларнака (ВИДЕО)

Мидтиланд елиминира АЕК Ларнака (ВИДЕО)

С дузпи в Кипър

Датският Мидтиланд отстрани кипърския АЕК (Ларнака) след дузпи – 4:3 в реванша от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

В редовното време и продълженията срещата завърши 1:1, както се случи и в първата среща преди седмица.

Домакините от Кипър откриха в 9-ата минута с попадение на Виктор Олатунджи, но Хенрик Далсгаард изравни само 180 секунди по-късно.

При дузпите датчаните вкараха 4 пъти, а домакините само 3 и напуснаха надпреварата. Делегат на срещата бе българката Ивета Банкова.  Шефката на Международния отдел на БФС получи пореден престижен наряд.

Виктория (Пилзен) също се класира за третия предварителен кръг на Шампионската лига. Шампионът на Чехия спечели с 5:0 реванша срещу финландския ХИК Хелзинки и с общ резултат 7:1 продължава напред.

Молдовският Шериф (Тираспол) стигна до успех с 1:0 над Марибор, което се оказа достатъчно, за да елиминира словенците. Единственото попадение в мача отбеляза резервата Момо Ясане в 88-ата минута. Първата среща в Марибор завърши 0:0.

Шампионът на Армения Пюник (Ереван) продължи с фантастичното си представяне, след като победи с 4:1 като гост Дюделанж (Люксембург) и се класира за третия предварителен кръг.

В първата среща Пюник допусна поражение на своя стадион с 0:1. В предишния етап на турнира арменците елиминираха румънския Клуж (Напока).