3. Михайлов и Твенте спряха Интер, Тотнъм изпусна Вердер (видео)

Михайлов и Твенте спряха Интер, Тотнъм изпусна Вердер (видео)

Българинът с цял мач

Холандският шампион Твенте се представи повече от достойно в дебютния си мач от Шампионската лига. Отборът на българския национал Николай Михайлов направи домакинско реми 2:2 срещу носителя на трофея от миналия сезон Интер (Милано).

Срещата между двата отбора се игра на стадион "Арке Стейдиъм" в Еншеде, а домакините бяха подкрепяни от едва 20 хиляди души, въпреки историческото си участие в турнира.

Михайлов пък излезе като титуляр за домакините и остана на терена цял мач и се представи на стабилно ниво, въпреки двата гола, които допусна.

Гостите от Милано откриха резултата в 13-ата минута, благодарение на Уесли Снайдер, който със същинска тупалка от точката за изпълнение на дузпата прониза Михайлов.

Преди това обаче страхотна работа свърши и Диего Милито, който проби по крилото и даде паса в наказателното поле на домакините.

Първоначално неговият удар бе отразен от Михайлов, но топката попадна в Снайдер, който не сгреши.

В 20-ата минута обаче домакините се върнаха в мача, благодарение на страхотното попадение на Тео Янсен, който се разписа от фаул.

Изравнителният гол като че ли подейства ободряващо на домакините, които отново поеха нещата в свои ръце и обсадиха вратата на съперника.

Първо в 25-ата минута Тиендал отправи мощен изстрел, спасен с мъка от Жулио Сезар, а малко след това Янсен пробва нов изстрел от фаул, но този път мерникът му изневери и топката мина на сантиметри над вратата.

Така се стигна до 30-ата минута, когато след едно центриране от корнер, Диего Милито действа неориентирано и с глава прати топката в собствената си врата за 2:1. Три минути след това и Шадли притесни Сезар с удар от дистанция, но бразилският страж показа класа и отново спаси.

Постепенно Интер отново се окопити и в заключителните минути на първата част направи всичко по силите си да възстанови равенството.

Първо в 35-ата минута Естебан Камбиасо от малкото наказателно поле уцели напречната греда. Пет минути по-късно пък Ето`о с неспасяем удар по земя в долния ляв ъгъл, не остави никакви шансове на Михайлов и възстанови статуквото.

В самия край на полувремето обаче гостите проспаха една ситуация и за малко да получат нов гол, но изстрелът с глава на Марк Янко мина над вратата.

Второто полувреме като цяло мина доста спокойно и нямаше кой знае колко опасности пред двете врати, което логично не доведе до нови голове.

В друг двубой от групата, Вердер и Тотнъм завършиха при равенство 2:2, като "шпорите" преди това бяха повели доста бързо в резултата с два чисти гола.

Петри Пасанен си отбеляза автогол в 12-ата минута, а шест минути по-късно Крауч удвои преднината на гостите.

Въпреки това, Вердер показа характер и успя да изравни след попадения на Алмейда и Марин в 43-ата и 47-ата минути.

На практика след първите двубои от "А" група, всички участници имат по една точка.