3. Михайлович записа първа победа с Болоня в Серия "А"

Михайлович записа първа победа с Болоня в Серия "А"

Синиша Михайлович записа първа победа начело на италианския Болоня. В мач от 16-ия кръг на Серия „А” Болоня записа успех с 5:2 над Торино на стадион „Ренато Дал’Ара”. Мачът бе първи за новия треньор на Торино Валтер Новелино, докато след пет равенства, Михайлович най-после записа победа на кормилото на Болоня.

През първата част гостите от Торино успяха да поведат с 1:0, след като в 7-ата минута Бианки подаде с глава към Бароне, който със силен шут извън наказателното полеоткри резултата.

Три минути след началото на втората част Пратали си отбеляза автогол и резултатът бе изравнен. В 54-ата гостите отново поведоха в резултата след нов автогол, дело на Бритос. Ди Вайо изравни за 2:2 след невероятно изпълнение с левия крак в 55-ата, а отново той в 63-ата направи 3:2. След дузпа на Бернаки в 68-ата се стигна до 4:2, а в 78-ата Пратали бе изгоне от игра с червен картон. Ди Вайо оформи своя хеттрик след отсъдената дузпа и оформи крайното 5:2.

Тази победа извади Болоня от опасната зона с 14 точки, а Торино е на 18-а позиция с 12.