3. Милан би Палермо и постигна втора поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Милан би Палермо и постигна втора поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Жереми Менес се превърна в герой за „росонерите” седем минути преди края

Милан победи Палермо в двубой от 29-ия кръг на Серия А. Срещата се проведе на стадион „Ренцо Барбера”, а „росонерите” се поздравиха след 2:1. Това бе втора поредна победа за Милан в първенството – нещо, което не се бе случвало от пет месеца.

Точни за отбора на старши треньора Филипо Индзаги бяха Алесио Черчи и Жереми Менес. Голмайстор за Палермо стана Пауло Дибала. Ивайло Чочев се появи в игра като резерва през второто полувреме.

С този успех „росонерите” се изкачиха на седмото място с актив от 41 точки. Палермо е 11-и с 35.

Двата отбора изиграха интересен, изпълнен с положения двубой. Милан взе своеобразен реванш от Палермо, след като през есента загуби на „Сан Сиро” с 0:2.

Първата по-сериозна опасност се случи пред вратата на гостите.  Невероятен пропуск направи Франко Васкес в 24-ата минута, когато от няколко метра след подаване на Пауло Дубала стреля в аут. Цялата защита и Диего Лопес не реагира адекватно при тази ситуацията.

В 37-ата минута Алесио Черчи вкара своя първи гол за Милан, когато избита от Сорентино след центриране на Ван Гинхел топка удари лявото му коляно.

Домакините вкара топката във вратата на Лопес в 41-ата минута чрез Барето, но попадението не бе зачетено заради засада.

Втората част започна с пропуск на Габриел Палета с глава. Едгар Барето се контузи и Чочев влезе на негово място. В 55-ата минута гол на Дестро бе отменен поради засада, която породи много съмнения.

В 71-ата минута Дибала от дузпа изравни, след като Палета извърши нарушение срещу Андреа Белоти. Диего Лопес улови ъгъла, но ударът бе твърде силен.

В 83-ата минута Менес отново даде преднина на Милан след страхотен гол. Френският футболист се възползва от грешка в отбраната на домакините и тръгна с топката фронтално срещу Сорентино от центъра на терена, след като преодоля двама бранители на скорост вкара своя 16-и гол за сезона. Индзаги изтича около 40 метра, за да поздрави лично седмицата на "росонерите".