3. Милан детронира Интер и вдигна Скудетото (ВИДЕО)

Милан детронира Интер и вдигна Скудетото (ВИДЕО)

„Росонерите“ с първа титла от 2011 година насам

Милан е шампион на Италия за 19-и път в своята история и за първи от сезон 2010/2011 насам!

Това стана факт, след като „росонерите“ спечелиха с 3:0 визитата си на Сасуоло и въпреки, че градските им съперници от Интер победиха със същия резултата Сампдория, запазиха първото място в крайното класиране.

Милан реши съдбата на титлата още до почивката, когато паднаха и трите гола.

Оливие Жиру вкара две попадения, а Франк Кесие добави трети гол, като и за трите асистира Рафаел Леао.

През втората част Златан Ибрахимович се появи в игра за Милан и не след дълго прати топката в мрежата на Сасуоло с глава, но попадението бе отменено заради засада.

Милан се нуждаеше само от точка,за  да триумфира с титлата и с лекота изпълни задача.

Тимът на Стефано Пиоли се чувстваше домакин на стадиона на Сасуоло, като 18 000 тифози на Милан създадоха подобаваща шампионска атмосфера за любимия си тим.

В същото време запалянковците стартираха шампионските празненства на прочутия площад Дуомо още преди последния съдийски сигнал на мача със Сасуоло.

Другият милански гранд Интер трябваше да победи Сампдория и да разчита на поражение на Милан, но от този ребус се изпълни само първата част. Миналогодишните шампиони спечелиха срещу генуезците с 3:0, но този успех не донесе радост за „нерадзурите“.

След нулево първо полувреме Интер набързо реши мача с три гола в началото на втората част. Иван Перишич откри резултата в 49-а минута, а Хоакин Кореа добави два гола в рамките на две минути (55 и 57-а).

САСУОЛО – МИЛАН 0:3
0:1 Оливие Жиру (17)
0:1 Оливие Жиру (32)
0:3 Кесие (36)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Сасуоло: Консили, Мюлдюр, Айхан, Ферари, Кирякопулос, Енрике, Лопес, Фратези, Берарди, Скамака, Распадори

Милан: Менян, Калабрия, Калюлю, Томори, Ернандес, Тонали, Кесие, Салемакерс, Крунич, Леао, Жиру

ИНТЕР – САМПДОРИЯ 3:0
1:0 Перишич (49)