3. Милан два пъти изпусна аванса си срещу Емполи (ВИДЕО)

Милан два пъти изпусна аванса си срещу Емполи (ВИДЕО)

"Росонерите" останаха непобедени на "Кастелани" в Серия А и след 11-ото си гостуване на Емполи

Милан на два пъти повеждаше и два пъти допусна изравняване за крайното 2:2 като гост на Емполи в късната съботна среща от 21-ия кръг на Серия А.

Сапонара преодоля грип, за да се изправи срещу бившия си клуб от Милано. „Росонерите” никога не са губили на гости на Емполи в Серия А, а след тази вечер балансът им на „Кастелани” е 5 победи и 6 ремита.

Тосканците натиснаха в началото, ала отборът на Синиша Михайлович поведе с първата си опасна атака. Антонели прати пас над защитата, Бака сякаш бе една идея в засада, но такава не бе маркирана и той мощно си проби път до наказателното поле, за да вкара ниско в ъгъла за 1:0.

Макароне с глава отклони центриране на Сапонара от фаул в мрежата на 16-годишния Донарума, но правилно голът не бе зачетен заради тънка засада на опитния капитан на Емполи. Този отменен гол още повече настърви домакините и те наистина изравниха много бързо след това. Сапонара пусна вдясно за включилия се Зиелински, който прокара през краката на Донарума за 1:1 в 32-ата минута.

Удар на Нианг бе изваден под гредата, а Бонавентура завъртя над стената от свободен удар на самата линия на наказателното поле.

Милан поведе само три минути след почивката с огромна доза късмет. Тонели изчисти право в главата на Нианг и това се оказа пас за Бонавентура, който спокойно преодоля Скорупски в близкия ъгъл за 2:1.

Емполи натисна и изравни след само 13 минути. Свалена топка след центриране от свободен удар попадна у Пучарели, който стреля и накара Донарума да спасява, но там притича Макароне, който този път избегна засадата и изравни за 2:2.

Влизането на Балотели, а в последствие и на Кевин-Принс Боатенг в самия край не даде нужния импулс на гостите и Емполи изглеждаше по-близо до трите точки, които си останаха мираж и за двата тима.

Милан е шести с 33 точки, докато Емполи има 32 и се изравни със седмия Сасуоло.