3. Милан и Алегри започнаха кошмарно (видео)

Милан и Алегри започнаха кошмарно (видео)

"Росонерите" паднаха с 0:2 от Варезе в първата си контрола за лятото, Роналдиньо не игра

Ерата "Масимилиано Алегри" в италианския гранд Милан стартира по възможно най-лошия начин - с тежка загуба с 0:2 от непретенциозния Варезе в първата контрола на "росонерите" от лятната подготовка. Милан бе без националите си Пирло, Гатузо, Дзамброта, Тиаго Силва и Хунтелаар, а Роналдиньо, който вече тренира с отбора, не бе избран от Алегри за този мач. Марио Йепес и Марко Амелиа направиха своя дебют за отбора, докато Сократис Папастадопулос остана на пейката цял мач и правеше компания на Алесандро Неста, който също не се появи в игра.

Липсата на определени състезатели обаче едва ли може да е оправдание за "росонерите", които се представиха повече от кошмарно срещу Варезе, а Каха Каладзе и Масимо Одо дори си докараха освиркванията на около 1000-те тифози, дошли да наблюдават срещата.

Още в 6-ата минута Варезе успя да поведе в резултата. Хубава атака на тима отляво стигна до Боцеголи, който засече с едно докосване и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Абиати за 1:0. Милан отговори с далечни удари на Фламини и Зеедорф, които обаче бяха спасени от противниковия страж.

Така се стигна до 30-ата минута, когато Каладзе подари една топка на съперника, последва бърза атака на Варезе, кълбото стигна до Челини в наказателното поле, а той финтира върналия се Каладзе и с прецизен удар заби топката в левия ъгъл за 2:0. До края на полувремето резултатът можеше да стане класически в полза на Варезе, но този път Абиати спаси мощния удар на Челини с левия крак.

През втората част Милан отново не показа нищо интересно, въпреки многото смени, които извърши Алегри. В 76-ата минута Йепес можеше да върне едно попадение, след като засече топката при центриране от корнер, но защитник изби от голлинията. Минута по-късно пък Варезе нацели напречната греда от фаул за щастие на замръзналия Амелиа, който замени Абиати на почивката.

Едва в края на мача "росонерите" се пораздвижиха, но не стигнаха до нищо по-опасно освен два далечни удара на резервите Верди и Одуамади, които обаче не намериха очертанията на вратата.

За Милан: Абиати, Одо, Бонера, Каладзе, Янкуловски, Абате, Амброзини, Фламини, Зеедорф, Пато, Бориело (Амелиа, Йепес, Антонини, Щрасер, Индзаги, Верди, Одуамади, Грийн)