3. Милан и Киево с трето поред реми помежду си

Милан и Киево с трето поред реми помежду си

„Росонерите” нацелиха две греди при 0:0

Отборът на Милан записа втори пореден мач без победа в италианската Серия „А“. Съставът на Синиша Михайлович завърши наравно 0:0 като гост на Киево в среща от 29-ия кръг, а ремито бе трето поред между тези опоненти.

В 19-ата минута Ненад Сакич - асистентът на наказания за днешния мач наставник на Милан Синиша Михайлович, бе принуден да извърши непланирана смяна. 17-годишният суперталант на вратата на "росонерите" Джанлуиджи Донарума получи удар в главата след сблъсък с противников футболист и не можа да продължи мача.

Тийнейджърът бе сменен от 38-годишния ветеран Кристиан Абиати, който малко след това - в 32-ата минута, направи блестящо спасяване и не позволи на Рикардо Меджорини да изведе "летящите магаренца" напред в резултата.

В 74-ата минута гостите от Милано пропиляха златен шанс да грабнат победата. Те уцелиха две греди в рамките на секунди. Първо Иняцио Абате стреля отдясно, стражът Албано Бисари докосна топката и тя се отби от гредата, а при добавката Андреа Бертолачи също удари греда и "росонерите" не успяха да отбележат гол.

Веронци също могат да съжаляват, че двубоят завърши 0:0. В добавеното време Фабрицио Качаторе изпрати топката в мрежата зад Абиати с глава, но попадението бе правилно отменено заради засада.

След ремито Милан е на шесто място в класирането с актив от 48 точки, докато Киево заема десета позиция със спечелени 35.