3. Милан и Рома поделиха точките на „Сан Сиро” (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан и Рома поделиха точките на „Сан Сиро” (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Вълците” остават непобедени след 2:2, капитанът Тоти се завърна

Рома продължи впечатляващото си представяне под ръководството на Руди Гарсия и остана без загуба през сезона след равенство 2:2 при визитата си на Милан в последния мач от XVI кръг на Серия „А”.

Срещата на „Сан Сиро” започна с вихрено темпо и 13-ата минута се оказа фатална за домакините.

Тогава Кевин Стротман намери непокрит в наказателното поле Матиа Дестро и 22-годишният италианец не сгреши, разписвайки се за втори път за едва 36 минути игра, които имаше записани през тази кампания.

Намиращият се в трудна ситуация отбор на Милан успя да отвърне на удара в 30-ата минута, когато Кристиан Запата възстанови статуквото, след като се оказа най-съобразителен в пеналта след изпълнение на корнер – 1:1.

Рома бе близо до второто си попадение в срещата броени секунди след подновяването на играта, понеже Микаел Брадли успя да преодолее вратаря на домакините Кристиан Абиати, но в последния миг бранител на „росонерите” изчисти топката от голлинията.

Точно преди почивката обаче Леандро Кастан се контузи и напусна принудително редиците на римските „вълци”, а по време на паузата стана ясно, че стражът на Милан също няма как да продължи участието си.

Абиати бе заменен от младия Габриел, които само пет минути след почивката фаулира на границата на наказателното поле откъсващия се Жервиньо и главният рефер Джанлука Рочи посочи бялата точка.

В отсъствието на капитана Франческо Тоти, който бе възстановен, но остана на пейката на Рома, с изпълнението на дузпата се нагърби Кевин Стротман. Дошлият това лято от ПСВ срещу сумата от 16 млн. евро холандец реализира четвъртото си попадение през сезона, а така даде преднина на „вълците” в 52-ата минута.

В 77-ата обаче Милан за втори път изравни, след като Марио Балотели успя да асистира на Съли Мунтари и последният вкара втори гол в мрежата на Рома за първи път от 23 мача в Серия „А” – 2:2.

След изравняването на резултата двата отбора имаха по едно добро положение да стигнат до успеха, но Найджъл Де Йонг и Марио Балотели пропуснаха да донесат трите точки на своите тимове.

Така Рома и Милан прибавиха по една в своя актив, което означава, че римляните са на 5 от лидера и шампион Ювентус, а „росонерите” заемат десета позиция с 19 точки от 16 мача.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1